Wiadomości
- 27 kwietnia 2024
- 28 kwietnia 2024
- wyświetleń: 3735
Trójkolorowa podróż „Masy” dobiegła końca
Szymon Marzec rozstaje się z trójkolorową drużyną hokejową.

Prywatnie uwielbiał podróżować po świecie, ale zawodowo zadomowił się na dobre w Tychach. Szymon Marzec do zespołu pięciokrotnych Mistrzów Polski dołączył cztery lata temu i bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców.
Już w pierwszym wywiadzie po podpisaniu kontraktu „Masa” przyznał, że grając przeciwko Tychom bardzo szybko nauczył się przyśpiewek kibiców. Jak sam wspominał nawet po odpadnięciu jego drużyny z play-off, bardzo często odwiedzał Stadion Zimowy. Ten od 2020 roku stał się dla niego drugim domem.
Poza lodem był zawsze miły i uśmiechnięty, ale dla rywali bezlitosny. Często jego rola w zespole była trudna i wymagająca, bo w swojej formacji miał głównie rozbijać przeciwników i uprzykrzać im życie. Znakomicie radził sobie w grze na bandach i był niezwykle waleczny. Wiedział jednak również jak zdobyć bramkę i obsłużyć kolegów dobrymi podaniami.
W sumie w trakcie swoich czterech sezonów w zespole pięciokrotnych Mistrzów Polski wystąpił w 204 spotkaniach. Strzelił w nich 27 goli i zanotował 30 asyst. "Masa” drużynowo sięgnął po dwa Puchary Polski i Superpuchar.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Hokeiści świętowali Mistrzostwo Polski. Mistrzowska Feta przejechała ulicami miasta
Gorący temat[FOTO] Szczęśliwa siódemka! GKS Tychy Mistrzem Polski
Gorący temat[FOTO] GKS Tychy melduje się w finale! Tyszanie nie dali szans rywalom!
Trójkolorowi o krok od finału! GKS wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec
Jest drugie zwycięstwo! Gol z pierwszej tercji zadecydował o losach meczu
Pierwsza półfinałowa bitwa na korzyść Tyszan. GKS wygrywa z ECB Zagłębie Sosnowiec
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







