Wiadomości

  • 14 czerwca 2017
  • 22 czerwca 2017
  • wyświetleń: 11246

Tychy są trzecim najbardziej zadbanym miastem w Polsce!

Ponad 140 tys. ankietowanych wyraziło swoje opinie na temat komfortu życia, jaki gwarantują im w miejscu zamieszkania służby komunalne. Tychy w kategorii dużych miast (od 50 do 300 tys. mieszkańców zajęły razem z Żorami ex aequo 3 miejsce zdobywając (5,38 pkt).

Służby komunalne sadzą kwiaty w całym mieście - 06.2017 · fot. Miasto Tychy


W badaniu #sieżyje w skali od 1 do 7 respondenci mieli ocenić słuszność stwierdzenia: „Moja okolica jest zadbana, jestem zadowolony z pracy służb komunalnych”. Wyniki badania podzielono na cztery kategorie, a za kryterium przyjęto wielkość miasta:
  • metropolie (powyżej 300 tysięcy), wśród których ranking wygrała Warszawa ze średnią 5,11,
  • duże (od 50 do 300 tysięcy), gdzie zwycięzcą okazał się Rzeszów z wynikiem 5,78,
  • małe (poniżej 50 tysięcy) z Imielinem na czele (6,20),
  • wsie, wśród których najwyższa lokata przypadła Pawłowicom.


- Gospodarka komunalna to bardzo złożony i trudny temat. Zakres czynności, którymi służby się zajmują jest bardzo szeroki, od wywozu śmieci, poprzez dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, po troskę o wygląd miasta. Często nie zdajemy sobie sprawy albo nie zauważamy tej pracy, a przecież wywiera ona istotny wpływ na komfort naszego życia. Cieszę się, że ankietowani uczestniczący w badaniu dostrzegli ten wysiłek, choć nie ukrywam, że w tym zakresie sporo jest jeszcze do zrobienia. Traktuję to wysokie 3. miejsce, jako dodatkową motywację do dalszej pracy - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Miasta Tychy.

Służby komunalne sadzą kwiaty w całym mieście - 06.2017
Służby komunalne sadzą kwiaty w całym mieście - 06.2017 · fot. Miasto Tychy


Od połowy kwietnia trwa sadzenie kwiatów, bylin i krzewów w całym mieście m.in. ronda Sublańskiego, skrzyżowań przy: Al. Bielskiej, Budowlanych - Al. Bielska - Edukacji, Al. Niepodległości - Al. Bielska - Cienista, ul. Grota-Roweckiego - Al. Niepodległości - Edukacji.

W najbliższym czasie zostaną zagospodarowane pasy przy zatoczkach postojowych przy ul. Dmowskiego, środkowy pas zieleni od ronda Casino do ronda Polonia przy ul. Jana Pawła II, gdzie pojawi się lawenda wąskolistna. Zazieleni się teren przy ul. Dębowej, ul. Legionów do ul. Żorskiej, ul Filaretów, w sierpniu także Park Północny.

W sumie Miejski Zarząd Ulic i Mostów i Tyski Zakład Usług Komunalnych na same tylko nasadzenia przeznaczył w tym roku blisko 2,5 miliona złotych.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.