Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2023
  • 7 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1257

Dlaczego warto jeździć w kasku? Crash test na przykładzie... arbuza

Michał Kasperczyk, radny Miasta Tychy i pełnomocnik prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego oraz zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych przy pomocy crash testu odpowiada na pytanie: dlaczego warto jeździć w kasku?

Loading...


Bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla każdego rowerzysty. Wiele osób podczas jazdy na rowerze pomija ważny element ochrony - kask. Niestety, niezależnie od doświadczenia czy umiejętności rowerzysty, wypadki mogą się zdarzyć. Dlatego warto zdawać sobie sprawę, dlaczego noszenie kasku jest tak istotne.

Po pierwsze, kask chroni naszą głowę. Głowa jest jednym z najbardziej wrażliwych obszarów ciała i jej uraz może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. W przypadku wypadku, kask absorbuje i rozprasza siłę uderzenia, pomagając zmniejszyć ryzyko poważnych obrażeń głowy, takich jak urazy mózgu, złamania czaszki czy krwotoki. Nawet w niewielkim zderzeniu lub upadku, kask może zapobiec poważnym skutkom.

Po drugie, noszenie kasku daje nam większe poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Wiedza, że mamy ochronę na głowie, pozwala nam bardziej skoncentrować się na jeździe i cieszyć się nią. Często ludzie unikają rowerowych przygód ze względu na obawy o swoje bezpieczeństwo. Jednak mając kask, możemy zminimalizować te obawy i odkrywać nowe trasy i miejsca z większą pewnością siebie.

Po trzecie, noszenie kasku stanowi przykład dla innych rowerzystów, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Kiedy widzą nas w kasku, zauważają, że dbamy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. To może inspirować ich do podjęcia podobnych działań i w konsekwencji przyczynić się do większej świadomości wśród społeczności rowerowej.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj