Wiadomości

  • 22 kwietnia 2023
  • 27 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 5210

[WIDEO] Pościg za motocyklistą. 205 pkt karnych i 27 tys. zł mandatu!

W sobotę 22 kwietnia po godzinie 18.00 na DK1 w Pszczynie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego próbowali zatrzymać do kontroli kierującego motocyklem, który podróżował wraz z pasażerką. Kierowca nie stosował się do poleceń i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg przez Pszczynę, Tychy, aż do Bierunia, gdzie doszło do zatrzymania.- Kierującym okazał się być 32-letni mieszkaniec Katowic. Jechał motocyklem marki Honda CBR 600. Mężczyzna był trzeźwy, ma uprawnienia do kierowania. Pasażerka to 33-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich. Kierujący podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń: m.in. przejechał na czerwonym świetle, wyprzedzał bezpośrednio na skrzyżowaniu oraz na przejściu dla pieszych - relacjonuje sierż. sztab. Jadwiga Śmietana - oficer prasowy pszczyńskiej policji.

Kierujący tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę
Policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę · fot. KPP Pszczyna


32-latek podczas ucieczki popełnił ponad 20 wykroczeń na łączną kwotę ponad 27 tys. złotych oraz 205 punktów karnych. Motocyklista wyprzedzał bezpośrednio na skrzyżowaniu oraz na przejściach dla pieszych, ponadto stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przekroczył prędkość o ponad 80 km/h w obszarze zabudowanym. Decyzja policjantów mogła być tylko jedna. 32-latek został zatrzymany i stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat więzienia.

ar, BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.