Wiadomości

  • 3 czerwca 2024
  • 7 czerwca 2024
  • wyświetleń: 16441

[WIDEO, FOTO] Pożar poddasza domu parafialnego przy kościele bł. Karoliny

W poniedziałek 3 czerwca około godziny 15:40 wybuchł pożar budynków parafialnych przy kościele bł. Karoliny przy ul. ks. Tischnera.

Pożar domu parafialnego przy kościele bł. Karoliny w Tychach - 03.06.2024
Pożar domu parafialnego przy kościele bł. Karoliny w Tychach - 03.06.2024 · fot. Tomasz Pestka


Na miejscu działały zastępy strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz Straż Miejska i policja. Dodatkowo zadysponowano zastępy OSP Lędziny oraz zastępy JRG 1 Katowice i JRG Mikołów.Jak przekazał portalowi tychy.info oficer prasowy tyskiej straży pożarnej, do pożaru doszło na nieużytkowym poddaszu domu parafialnego. Z budynku ewakuowano około 30 dzieci i ich opiekunów. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną powstania ognia.

Pożar domu parafialnego bł. Karoliny - 03.06.2024 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Poza działaniami z koszy drabiny mechanicznej oraz podnośnika hydraulicznego strażacy prowadzili je od wnętrza budynku. Na miejscu pracowały grupy operacyjne KW PSP Katowice oraz KM PSP Tychy. Dzięki szybkiej reakcji osób przebywających w budynku, natychmiastowej reakcji strażaków udało się zminimalizować straty oraz uratować mienie znacznej wartości. Po ugaszeni pożaru strażacy wykonali częściową rozbiórkę spalonych elementów oraz na bieżąco kontrolowali obiekt przy użyciu kamer termowizyjnych. Około godziny 18.00 sytuacja została opanowana, a o godz. 21:15 działania zostały zakończone.Ksiądz proboszcz Grzegorz Kolbiarz opublikował na stronie parafii w mediach społecznościowych podziękowania:

Loading...

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.