Wiadomości

  • 7 lutego 2023
  • wyświetleń: 798

Przebadano ponad 800 kierujących. 3 z nich było na "podwójnym gazie"

W poniedziałek tyscy policjanci prowadzili działania p.k. "Trzeźwość". Takie akcje są organizowane cyklicznie i mają na celu wyeliminowanie z dalszej jazdy nieodpowiedzialnych kierujących, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

Policjanci tyskiej „drogówki” zorganizowali wczoraj działania własne „Trzeźwość”, podczas których sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Trzech spośród nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie". Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał, że kontrolowani kierujący znajdują się po użyciu alkoholu.

Miejmy na uwadze, że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda - nawet najmniejsza - ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

- Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna „Nie reagujesz - akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście - mówią policjanci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.