Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2022
  • 27 września 2022
  • wyświetleń: 1488

W tyskich parkach zbieramy żołędzie dla Leśnego Pogotowia

W tyskich parkach pojawiły się specjalne skrzynki na żołędzie dla podopiecznych Leśnego Pogotowia w Mikołowie! Stowarzyszenie Polska 2050 zaprasza do wzięcia udziału w akcji!

W tyskich parkach zbieramy żołędzie dla Leśnego Pogotowia · fot. Radna Anita Skapczyk / Facebook


Leśne Pogotowie to ośrodek rehabilitacyjny, który niesie pomoc dzikim zwierzętom - rannym w wypadkach drogowych lub wskutek innych zdarzeń losowych, wymagających rehabilitacji lub odchowania. Żołędzie, które właśnie zaczęły spadać z drzew, stanowią dla nich pożywienie na zimę.

Jeśli spacerując tyskich parkach zobaczycie oznakowaną skrzynkę, wrzućcie do niej garść żołędzi! Skrzynki znajdują się m.in. w Parku Północnym, przy wejściu na Paprocany, na Dzikiej Plaży, w parku przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez, w lesie przy osiedlu W oraz na osiedlu D. Do akcji dołączyły przedszkola. Żołędzie zbierają też najmłodsi w ramach lekcji przyrodniczych.

- Dołącz do Nas i Ty - zachęca Michał Gramatyka - poseł Polski 2050.

W tyskich parkach zbieramy żołędzie dla Leśnego Pogotowia

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.