Wiadomości

  • 13 sierpnia 2022
  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2696

Lato to czas wycieczek rowerowych. Sprawdź nasze propozycje

Nie macie pomysłu na wycieczkę rowerową? Śpieszymy z pomocą! W rozwinięciu artykułu przypominamy propozycje wypraw, które opublikowaliśmy w naszym cyklu "Rowerem po Regionie". Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Wiślana Trasa Rowerowa - Skoczów - Czechowice-Dziedzice

Wiślana Trasa Rowerowa to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce, która biegnie od źródeł Wisły aż nad Bałtyk. Powyższe wideo przybliża fragment tej trasy od Skoczowa do Czechowic-Dziedzic przez takie miejscowości, jak Mnich oraz Zabrzeg. UWAGA! Wideo było nagrywane jeszcze w trakcie modernizacji linii kolejowej w Zabrzegu - ta część przebudowy czechowickiego węzła kolejowego została już zakończona. W tej miejscowości natrafimy na zmiany w trasie - nowy tunel pod stacją kolejową w Zabrzegu oraz asfalt na dojeździe do ul. Waryńskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Przy fragmencie trasy, przy czechowickiej ul. Cmentarnej, trwa przebudowa wiaduktu kolejowego.

Wiślana Trasa Rowerowa - Czechowice-Dziedzice - Brzeszcze

Wiślana Trasa Rowerowa z Czechowic-Dziedzic do Brzeszcz biegnie przez malownicze tereny, które słyną z hodowli karpia. Przejeżdżając przez takie miejscowości, jak Kaniów czy Dankowice możemy spotkać liczne stawy. W Kaniowie możemy zatrzymać się także w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, czyli na popularnej "Żwirowni".

Park Zamkowy w Pszczynie - Paprocany

powyżej kolejna propozycja - wycieczka fragmentem Wojewódzkiej Trasy Rowerowej nr 1 na odcinku z Pszczyny do tyskich Paprocan. Jadać ta trasą możemy przejechać m.in. przez Aleję Dębową, Lasy Kobiórskie oraz Zameczek Myśliwski w Promnicach, który obecnie jest już po remoncie.

Zabrzeg - Ochaby

W czasie wakacji warto także wybrać na wycieczkę w lasy czarnoleskie. Powyżej możecie zobaczyć naszą propozycję wyjazdu w to miejsce, ale także do restauracji "Pod Borem" w Ochabach, w której królują pyszne ryby. W drodze powrotnej możecie odwiedzić również jedyne w Polsce sanktuarium świętego Mikołaja. UWAGA! Wspomniane w nagraniu przejście przez tory w Zabrzegu już nie istnieje. Do ulicy Gminnej można dostać przez nowy tunel kolejowy pod zabrzeską stacją PKP.

Goczałkowice-Zdrój - Bielsko-Biała

Kolejną malowniczą trasą w naszym regionie, którą warto wybrać się na rowerze, jest jedna z odnóg Wiślanej Trasy Rowerowej - z Goczałkowic-Zdroju na Rynek w Bielsku-Białej. Po drodze możemy zrobić przerwę na bielskim wzgórzu Trzy Lipki, skąd roztacza się panorama na całą stolicę Podbeskidzia, a także okoliczne miejscowości.

Żelazny Szlak Rowerowy

Żelazny Szlak Rowerowy to trasa stworzona m.in. po śladzie dawnych linii kolejowych. Dzięki niej możemy dotrzeć m.in. do Karwiny, gdzie warto zatrzymac się na rynku oraz w malowniczym parku.

mp / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rowerem po regionie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rowerem po regionie

W sezonie wiosenno-letnim przygotowujemy dla Was nasze propozycje tras rowerowych, dzięki którym można odwiedzić ciekawe miejsca regionu. W cyklu wideo "Rowerem po regionie" skupiamy się przede wszystkim na trasach łatwych, dostępnych dla szerokiego grona turystów. Mówimy o walorach przyrodniczych tras rowerowych, zapleczu gastronomicznym oraz ciekawych atrakcjach turystycznych. Dajemy też wskazówki dotyczące tego, jak dojechać do punktu początkowego wycieczek rowerowych. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rowerem po regionie" podaj