Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2021
  • 25 września 2021
  • wyświetleń: 5447

W Gemini Parku powstanie Multikino w nowym formacie

O tym, że ma tu powstać kino mówiono od dawna. Teraz już wiadomo, kto będzie operatorem. Wraz z otwarciem nowej części galerii, zostanie otwarte również Multikino. Tym samym w Gemini Parku powstanie największe kino w Tychach. Gemini Park będzie pierwszym miejscem w regionie, w którym zagości nowy format multipleksu.

Tak będzie wyglądać Gemini Park Tychy po rozbudowi
fot. materiały prasowe


Umowa najmu z marką została już podpisana przez dział leasingu Gemini Holding, właściciela centrum handlowego. Należąca do Grupy Vue International sieć multipleksów otworzy w tyskiej galerii siedmiosalowe kino o powierzchni ponad 2,3 tys. m kw. Kino powstanie w oparciu o nowy format, który dotąd nie był obecny na Śląsku.

Co będzie wyróżniać tyskie Multikino? Jako pierwsze i jedyne w województwie śląskim zostanie w pełni wyposażone w elektrycznie rozkładane skórzane fotele SuperVIP. Dzięki nim seanse w Multikinie Tychy będzie można oglądać nawet w pozycji półleżącej. To widz sam zdecyduje, w jaki sposób chce obejrzeć film, poprzez możliwość samodzielnego sterowania fotelem.

- Zależało nam na tym, aby oferta kinowa z jaką wejdziemy na śląski rynek była naprawdę imponująca i konkurencyjna, a przede wszystkim zaskakująca dla widzów. Współpraca z Multikinem nam to zagwarantowała. Sieć zdecydowała się nie tylko na stworzenie w Gemini Park Tychy największego kina w naszym mieście, ale przede wszystkim, dzięki nowemu formatowi, również najnowocześniejszego. To zapewni niezapomniane wrażenia z seansu i najlepszą rozrywkę - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Ta ostatnia od początku była celem właściciela galerii.

- Rozbudowa została zainicjowana po to, aby mogło tu powstać wielosalowe kino, stanowiące podstawę naszej oferty rozrywkowej. Pozyskanie operatora było więc kluczowe. Zależało nam jednak na tym, aby był to najlepszy partner, mający świeże spojrzenie na kinowy format i potrzeby widza, a także potrafiący docenić lokalny rynek, oferując mu zupełnie nową jakość. Multikino okazało się tutaj najlepszym partnerem - dodaje.

Jak wskazują przestawiciele galerii, Tychy od lat zmagają się z "niedoekranowaniem". Spośród 11 analizowanych dużych śląskich i zagłębiowskich miast, w Tychach najwięcej osób przypada na jedną salę kinową - wynika z badań CBRE. Obecnie w mieście działa zaledwie 1 kino, liczące 5 sal. Korzystają z niego mieszkańcy Tychów, miasta mającego ponad 126 tys. mieszkańców, ale także mieszkańcy miast ościennych, zwłaszcza z Mikołowa, Pszczyny, Kobióra, Lędzin, Oświęcimia czy Bierunia.

- Działające w Gemini Park Multikino obejmie swoim zasięgiem rynek liczący aż 300 tys. potencjalnych widzów. To dla galerii szansa, aby nie tylko zawalczyć o nowych klientów z Tychów i dalszych zakątków regionu, ale przede wszystkim zwiększyć przewagę na lokalnym i regionalnym rynku. Tym bardziej, że dzięki otwarciu nowej części, Gemini Park będzie już nie tylko centrum handlowym, ale handlowo-rozrywkowym, jedynym tak dużym w Tychach i jednym z największych na Śląsku - tłumaczy Tomasz Misztalewski.

Kino w nowej części Gemini Park powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie strefy gastronomicznej. Ta również zyska na powierzchni, a także na ofercie. Mają tu powstać nowe lokale gastronomiczne, a także przestrzenie relaksu i zabaw dla dzieci.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Multikino Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Multikino Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Multikino Tychy" podaj