Wiadomości

  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 1878

Wodny Park Tychy znów uczy pływać drugoklasistów z Tychów

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

wodny park tychy, nauka pływania, basen, pływanie
fot. Wodny Park Tychy

 
Od 20 września strefa sportowa Wodnego Parku Tychy znów wypełniła się uczniami drugich klas szkół podstawowych z Tychów.

- Pierwsze zajęcia to, jak zawsze, zapoznanie się z naszymi basenami i krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., zarządzającego Wodnym Parkiem Tychy.
 
W zajęciach brać będą wszyscy uczniowie drugich klas publicznych szkół podstawowych w Tychach. Zajęcia w ramach lekcji wychowania fizycznego będą odbywać się w dwóch basenach strefy sportowej Wodnego Parku Tychy, a prowadzić będą je doświadczeni instruktorzy pływania.
 
- Bezpieczeństwo w wodzie to główny cel naszego programu. Tragiczne statystyki utonięć w okresie letnim przerażają, dlatego po raz kolejny stawiamy na edukację i doskonalenie umiejętności pływackich najmłodszych tyszan - podkreśla Zbigniew Gieleciak.
 
Zajęcia nauki pływania dla drugoklasistów z Tychów zostały dofinansowane z budżetu Miasta Tychy i są bezpłatne dla uczniów. Lekcje pływania dla tyskich uczniów, których pomysłodawcą był Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, po raz pierwszy odbyły się w marcu 2019 roku.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj