Wiadomości

  • 31 lipca 2021
  • wyświetleń: 4282

Freestyle dla Juliana. Młody tyszanin chce pomóc choremu chłopcu

Igor Wiatr z Tychów chce pomóc rodzicom małego Juliana w zbiórce na leczenie. Dlatego wymyślił piłkarskie wyzwanie.Główny bohater akcji ma na imię Julian. Przyszedł na świat we wrześniu 2020 roku z licznymi chorobami - w zamartwicy umiarkowanego stopnia, z niewydolnością oddechową, wrodzonym zwężeniem nozdrzy tylnych oraz podejrzeniem Zespołu Cruzona. Po kolejnych diagnozach, badaniach i zabiegach rozpoznano u Juliana wodogłowie, kraniosynostozę oraz wnętrostwo lewostronne. Fundacja "Serca dla Maluszka" wraz z rodzicami Juliana założyła zbiórkę, aby wspomóc finansowo leczenie chłopca.

Julian Mikołajek
Julian Mikołajek · fot. Fundacja Serce Dla Maluszka


- Kiedy usłyszałem o Julianie, postanowiłem nie czekać i napisać do ojca chłopca, czy zgadza się na stworzenie przeze mnie challenge'u "Freestyle dla Juliana" i jego tata dał mi zielone światło na rozpoczęcie akcji - komentuje Igor Wiatr z Tychów.

Igor Wiatr
osoba nominowana lub osoba, która chce wziąć udział, musi wykonać challenge piłkarski · fot. Igor Wiatr / Instagram


Challenge polega na tym, że osoba nominowana lub osoba, która chce wziąć udział, musi wykonać challenge piłkarski np. trick, trick shot albo kapki (żonglerka piłką), a następnie, po wykonaniu zadania, należy wpłacić na zbiórkę min. 10 zł.

Najważniejsze jest, by o Julianie usłyszało jak najwięcej osób.

- Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem takich nominacji lub brania udziału w wyzwaniach, może napisać w komentarzach pod postem dotyczącym akcji w mediach społecznościowych, że wpłaciła pieniądze na zbiórkę. Myślę że podsumowanie akcji zrobimy 31 sierpnia, czyli za miesiąc i policzymy ile pieniędzy udało się nazbierać dzięki akcji i waszej pomocy - mówi Igor.

Akcja Freestyle dla Juliana trwa w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie i Tik Toku.

Link do wideo, w którym Igor przedstawia zasady akcji charytatywnej na tiktoku:


Link do posta na instagramie:
https://www.instagram.com/p/CR0eh9vF5_f/

Link do zbiórki, którą prowadzi Fundacja Serce dla Maluszka:
https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/julian-mikolajek

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.