Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2023
  • 17 listopada 2023
  • wyświetleń: 2865

Życie małego tyszanina to nieustanna walka

Rafał Kortmann - mały mieszkaniec Tychów ma 8 lat, a jego życie to nieustająca walka z mózgowym porażeniem dziecięcym, wzmożonym napięciem mięśniowym, encefalopatią wrodzoną, dysplazją oskrzelowo - płucną oraz padaczką. Poznajcie jego historię!

Rafał Kortmann
Rafał Kortmann · fot. archiwum rodzinne


- W 29. tygodniu mojej ciąży, doświadczyłam przerażających przedwczesnych skurczy. Doprowadziły one do pęknięcia macicy. Te chwile były straszną walką o życie, zarówno dla mnie, jak i mojego synka, Rafałka. Chłopiec przyszedł na świat zaledwie z jednym punktem w skali Apgar, ważąc 1390 gramów i mierząc 39 centymetrów. To był szok, gdy zrozumiałam, jak kruche może być życie - wspomina mama Rafała.

Rafałek został przewieziony do innego szpitala, gdzie spędził prawie trzy miesiące w inkubatorze. Mama nie mogła go przytulać, przewijać, ani zabrać do domu. Modliła się o jego zdrowie, ale niestety musiał zmierzyć się z wylewem krwi do mózgu i sepsą. Po wyjściu ze szpitala, stan jego zdrowia był nadal bardzo ciężki, pojawiło się również zapalenie płuc spowodowane wirusem RS. Kolejne starcia o życie toczyły się na oddziale intensywnej terapii.

Obecnie tyszanin ma już 8 lat, a jego życie to nieustająca walka z mózgowym porażeniem dziecięcym, wzmożonym napięciem mięśniowym, encefalopatią wrodzoną, dysplazją oskrzelowo - płucną oraz padaczką. Mimo wszystkich przeciwności, potrafi uśmiechem rozjaśnić świat swojej mamy.

- Nasz synek wymaga intensywnej rehabilitacji, którą musimy finansować sami, ponieważ publiczne wsparcie jest niewystarczające. Chociaż pragniemy dla Rafałka wszystkiego, co najlepsze, sami nie jesteśmy w stanie zapewnić mu potrzebnego leczenia i terapii - dodaje mama chłopca.

- Rafałek to ciekawy otaczającego go świata chłopiec, niestety nie jest w stanie mówić… Marzę o dniu, w którym usłyszę jego pierwsze słowa i zobaczę pierwszy krok. Dla nas to prawdziwe zdobycie szczytu. Potrzebujemy wsparcia, aby dać Rafałkowi szansę na rozwój. Proszę, pomóżcie nam, bo sami nie mamy szans. Dzięki Waszej pomocy, nasz synek może otrzymać chociaż namiastkę normalnego życia!
Dla Rafała zbieramy na rehabilitację, leki, wizyty u specjalistów, specjalistyczny sprzęt
- podkreśla.

Wpłaty można kierować na podany numer konta bankowego Fundacji:

Fundacja Espero - Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa

Nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352
Tytułem wpłaty: Darowizna Rafał Kortmann.


Chłopca można wesprzeć również poprzez stronę: https://www.nadziejadladzieci.pl/walka-rafala/

Warto też wziąć udział w licytacjach charytatywnych i upolować ciekawe przedmioty: https://www.facebook.com/groups/302566912723279

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.