Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 4010

Spacer po Tychach z cyklu "Kadry dzielnicy": osiedle D

Sobotnie letnie przedpołudnie 10 lipca warto spędzić, wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii. To propozycja dla pasjonatów fotografii (choć nie tylko), którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat.

kadry dzielnicy


Uczestnicy poznają też wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach. Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle D i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, już w Muzeum, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989.

Mini wystawa, którą wspólnie przygotują, będąca efektem spaceru, stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji. Uczestnicy przynoszą ze sobą smartfona lub cyfrowy aparat fotograficzny, a także kabel USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera); warto także zaopatrzyć się w bilet (1 miasto/20 minut).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnej zabawy Muzeum zaprasza też rodziców i opiekunów, ponieważ docenia rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zaprasza w towarzystwie opiekuna.

  • Miejsce zbiórki: ul. kard. St. Wyszyńskiego 1 (przed wejściem do kościoła pw. św. Krzysztofa), Tychy
  • Kiedy? 10 lipca, godz. 9.00-13.00,
  • Spacer fotograficzny poprowadzi: Anna Kura
  • Zapisy (liczba uczestników ograniczona): Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
  • Wstęp wolny!
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.


Zdjęcia z archiwum Muzeum Miejskiego są dostępne na stronie „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” (http://www.abc.tychy.pl).

Więcej o wydarzeniu na:
https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/kadry-dzielnicy-powrot-do-przeszlosci-osiedle-d-wczoraj-i-dzis/

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.