Wiadomości

  • 2 lipca 2021
  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 8244

[WIDEO, FOTO] Trwa przebudowa wiaduktu na Grota-Roweckiego

Zakończył się kolejny ważny etap przebudowy wiaduktu przy ulicy Grota Roweckiego w Tychach. Część znajdująca się bezpośrednio nad torami została rozebrana. Nie ma już 12 betonowych belek, z których każda ważyła po około 30 ton. Zobaczcie zdjęcia z postępu prac, ukazujące ich stan na dzień 13 lipca.

Trwa przebudowa wiaduktu na Grota-Roweckiego - 13.07.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Przebudowa wiaduktu rozpoczęła się 4 maja. Po dwóch miesiącach prac, fragment, który stanowił połączenie ulicy Grota Roweckiego z aleją Jana Pawła II oraz ulicą Dmowskiego, został zdemontowany. Od piątku, 9 lipca po trzech dniach funkcjonowania komunikacji zastępczej, przywrócony został ruch kolejowy na odcinkach Tychy-Tychy Lodowisko oraz Tychy Lodowisko-Tychy, z wyłączeniem stacji Tychy Grota Roweckiego.Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem. Przebudowa wiaduktu jest na poziomie 36% i ma zostać zakończona w lipcu 2022 roku. Kładka gotowa jest w 55%, a do użytku ma zostać oddana w grudniu tego roku.

Rozbiórka wiaduktu na Grota-Roweckiego - 07.07.2021 · fot. Piotr Podsiadły/ UM Tychy


Łączny koszt zadania wynosi blisko 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.