Rozrywka

  • 7 lipca 2021
  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 2856

Wernisaż Agnieszki Lipki w Tichauer Art Gallery

Za nami:

W czwartek, 22 lipca o godz. 18.00 Tichauer Art Gallery odbędzie się wernisaż wystawy Agnieszki Lipki. Wernisaż uświetni koncert zespołu Fish Basket.

agnieszka lipka


Agnieszka Lipka urodziła się w 1992 r. w Krośnie, tam też ukończyła Liceum Plastyczne. Następnie obroniła dyplom z wyróżnieniem otrzymując tytuł Magistra Sztuki na ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą i fotografią. Tworzy głównie prace abstrakcyjne i autoekspresyjne.

„Powrót koloru” to seria zapoczątkowana w czasie rekonwalescencji po chorobie, która całkowicie wyłączyła artystkę z życia na ponad pół roku. Po powrocie na studia kontynuowała pracę nad cyklem, który stał się później częścią jej dyplomu. Te wielowarstwowe, malarsko-rysunkowe kompozycje, to opowiadanie o radości z powrotu do zdrowia i możliwości cieszenia się życiem w pełni jego barw i różnorodności.

Rzeźby z "Serii ciemnej" mówią o chorobie a rdzawa estetyka rozkładu jest nieprzypadkowa. Artystka chce zwrócić swoją twórczością uwagę na drażliwy i (nadal) słabo rozumiany problem zaburzeń depresyjnych i lękowych. Jednocześnie, jako osoba, która od lat zgłębia informacje na ten temat oraz opiera się na własnym doświadczeniu, chce jak najmocniej wyrazić, że jest nadzieja.

Galeria mieści się w historycznym budynku Warzelni Browaru Obywatelskiego w Tychach na ul. Browarowej 7.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj