Najpopularniejsze

  • 15 marca 2024
  • 21 marca 2024
  • wyświetleń: 27562

Kilkaset osób straci pracę. Zbiorowe zwolnienia z dwóch firm motoryzacyjnych w Tychach

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach w lutym i marcu otrzymał informację o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych z firmy MA Polska S.A oraz BCUBE Poland Logistics Sp. z o.o. działających w Tychach przy ul. Turyńskiej.

Stellantis, fiat, FCA Poland
Planowane zwolnienia związane są z zakończeniem produkcji przez FCA Poland modeli samochodów osobowych z tak zwanego Segmentu A (FIAT 500 i Lancia) · fot. Stellantis / materiały prasowe


Pierwsza z firm zgłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych 250 osób a druga 120 osób. Rozwiązania stosunków pracy mają nastąpić w terminie do 30 czerwca 2024 roku.

- Są to firmy związane z branżą motoryzacyjną. Planowane zwolnienia związane są z zakończeniem produkcji przez FCA Poland modeli samochodów osobowych z tak zwanego Segmentu A (FIAT 500 i Lancia). Na chwilę obecną nie ma szczegółowych informacji co do liczby osób, które mogą stracić pracę z Tychów czy powiatu bieruńsko-lędzińskiego - poinformowała nas Dorota Otok - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.