• 5 lipca 2024
  • 7 lipca 2024
  • wyświetleń: 1006

Piąta interwencja strażaków do wycieku gazu na ul. Stoczniowców. "Zagrożenie zostało usunięte"

W dniach 22 czerwca - 5 lipca strażacy JRG Tychy oraz pracownicy pogotowia gazowego pięciokrotnie interweniowali w rejonie ronda Harcerskiego (Stoczniowców 70 - Harcerska) w związku z wyczuwalnym zapachem gazu. Ostatnia interwencja miała miejsce w piątek 5 lipca po godz. 20.00.

Zapach gazu znów był wyczuwalny przy ul. Stoczniowców 70 - 03.07.2024
Zapach gazu przy ul. Stoczniowców 70 - interwencja z 03.07.2024 · fot. 112tychy.pl


Podczas tych działań kilkukrotnie konieczne było zamknięcie pobliskich ulic przy współpracy z tyską Policją i Strażą Miejską celem zapewnienia bezpieczeństwa działań oraz mieszkańców. Pracownicy pogotowia gazowego już po pierwszym zgłoszeniu wykonali wykopy celem zlokalizowania nieszczelności.

Jak udało się ustalić portalowi 112Tychy kilka dni temu udało się pracownikom pogotowia gazowego zlokalizować miejsce wycieku i wymienić uszkodzony odcinek gazociągu. Jednak w powietrzu nadal unosi się zapach tzw. „nawaniacza”, dzięki któremu służby wiedzą o wycieku gazu.

W chwili obecnej trwają próby szczelności gazociągu po usunięciu usterki. Jeszcze kilka dni zapach „nawaniacza” może być wyczuwalny. Po pozytywnych próbach szczelności gazociąg zostanie zasypany. Otrzymaliśmy zapewnienie, że zagrożenie zostało już usunięte - informuje portal tyskich służb ratowniczych 112 Tychy.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.