Co, gdzie, kiedy?

  • 14 kwietnia 2024
  • 23 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 683

Przedstawienie młodzieżowego zespołu teatralnego Gęba - Sześć małych świnek

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na przedstawienie Zespołu Teatralnego GĘBA. Sześć małych świnek bazuje na kryminale Agathy Christie I nie było już nikogo. Spektakl prezentowany będzie 23 kwietnia o godzinie 18.00 w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury, przy ulicy Bohaterów Warszawy 26. Wstęp wolny - obowiązuje rezerwacja miejsc (14+).

Przedstawienie młodzieżowego zespołu teatralnego Gęba - Sześć małych świnek · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Spektakl Sześć małych świnek stanowi odniesienie do klasycznej powieści Agathy Christie, I nie było już nikogo, gdzie akcja toczy się na fikcyjnej wyspie Soldier Island. W obu przypadkach grupa ludzi zostaje zaproszona na tajemnicze spotkanie, jednak po przyjeździe odkrywają, że gospodarz, którego mieli spotkać, nie istnieje, co sprawia, że atmosfera staje się napięta. W obu historiach bohaterowie otrzymują oskarżające listy związane z ich przeszłością i zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach, zgodnie z rymowanym wierszem znalezionym w miejscu spotkania.

W lokalnym przedstawieniu sytuacja jest analogiczna. Sześć młodych aktorek zostaje zaproszonych przez tajemniczego Pana Owena do Domku Małych Świnek w Tychach, aby wziąć udział w spektaklu opartym na powieści Agathy Christie. Jednakże kiedy zaczyna się praca nad przedstawieniem, granice między fikcją a rzeczywistością zaczynają się zacierać. Aktorki muszą zmierzyć się nie tylko z postaciami z książki, ale także z własnymi przeżyciami z przeszłości. Ostatecznie, jak to w kryminale, dochodzi do serii morderstw, a widzowie poznają tożsamość sprawcy oraz jego motywy. Nie to jest jednak najważniejsze w przedstawieniu - jak możemy usłyszeć z ust jednej z bohaterek:

- W normalnym kryminale najważniejsze jest, kto zabił, ale nam chyba chodzi raczej, żeby zastanowić się nad nami, nad naszymi czynami. Żeby zdać sobie sprawę, że każdy czyn będzie osądzony i ukarany. Lub nagrodzony.

Spektakl łączy wątki kryminalne z dywagacjami natury moralnej - a przez to skierowany jest do widzów powyżej 14 roku życia. Za reżyserię, adaptację i scenografię spektaklu odpowiedzialny jest Piotr Adamczyk, prowadzący Zespół Teatralny GĘBA. Muzykę na żywo tworzy Alicja Spodymek. Występują Anastazja Ciszek, Karolina Figiel, Julia Kokoszka, Anna Seweryn, Alicja Spodymek i Sonia Stanisławska.

Premiera przedstawienia miała miejsce na początku marca, kolejna prezentacja odbędzie się 23 kwietnia 2024 roku o 18.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

  • Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
  • Data: 23 kwietnia 2024 r. g. 18.00
  • WSTĘP WOLNY (uwaga! od 14 lat!) - obowiązuje rezerwacja miejsc tel.: 32 438 20 60, mck@mck.tychy.pl.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj