Wiadomości

  • 30 września 2020
  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 9983

Słynny "szkieletor" przestanie szpecić miasto!

Słynny tyski szkieletor zostanie w końcu rozebrany. Budowa stanęła w 1977 roku i od tego czasu obiekt straszy w mieście zyskując miano „szkieletora”.

Szkieletor w Tychach
Szkieletor zostanie rozebrany · fot. Michał Kasperczyk


Według pierwotnego projektu przy al. Jana Pawła II miała znajdować się elegancka restauracja z widokiem na miasto i dom handlowy. Niestety tak się nie stało i od 43 lat obiekt stał się zmorą miasta, które było bezradne wobec straszydła należącego do prywatnego właściciela. Z biegiem lat obiekt zaczął coraz bardziej zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców.

Dopiero w tym roku udało się miastu Tychy wykupić od właściciela działkę o powierzchni 156 m kw (jest to pas drogowy wraz z częścią konstrukcyjną, która znajduje się na tym gruncie) za cenę 152 894 zł. Jednocześnie w budżecie miasta zarezerwowano 370 tys. zł na przygotowanie projektu rozbiórki wchodzącej na chodnik części "szkieletora" i odtworzenie chodnika oraz jezdni.

Realizacja zadania została zaplanowana na 2021 rok.

BM, Michał Kasperczyk / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.