Wiadomości

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 916

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety

Za nami:

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Ten ważny dla branży i środowiska czas przypada zawsze od 16 do 22 września. W tyk roku inaczej niż zwykle Koleje Śląskie włączają się w akcję.

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety
Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety · fot. Koleje Śląskie


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Zwieńczeniem tygodnia za każdym razem jest Europejski Dzień Bez Samochodu przypadający 22 września. Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie ludzi do korzystania z bardziej ekologicznych form transportu.

- Najbardziej korzystny pod względem pozytywnego wpływu na otaczające nas środowisko, niezmiennie pozostaje transport kolejowy. Pociągi zabierają na swój pokład wiele osób jadących w tym samym kierunku, przez co emisja CO2 w przeliczeniu na jednego pasażera jest najmniejsza w porównaniu np. do samochodów, w których średnio jeżdżą 2 lub 3 osoby - a często jedna osoba jadąca do pracy, szkoły czy na uczelnię. Pociągi, które jeżdżą w Kolejach Śląskich są nowoczesne i ekologiczne. Generują nawet o 95% mniej CO2 niż transport samochodowy - czytamy na stronie Kolei Śląskich.

Dodatkowo dzięki wsparciu Zarządu Województwa Śląskiego, Koleje Śląskie to przewoźnik z cenami biletów, które są jednymi z najtańszych w Polsce. Na przykład czas przejazdu pociągiem Kolei Śląskich między Tychami a Katowicami to tylko 17 minut. Jadąc samochodem potrzebujemy ponad 30 minut! Jednorazowy bilet kosztuje 4,50 zł. Bilet miesięczny to koszt 120 zł (nie licząc licznych ulg dla: studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dzieci i młodzieży, seniorów itp.). Za tę samą trasę jadąc samochodem jednorazowo musimy zapłacić ponad 15 złotych.

Koleje Śląskie w tym roku ponownie włączają się w świętowanie Dnia Bez Samochodu. Pracownicy od rana będą rozdawać specjalne niespodzianki pasażerom w pociągach. To ukłon w stronę tych osób, które wybrały w tym dniu podróż składem Kolei Śląskich.

BM / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.