Wiadomości

  • 18 września 2020
  • 19 września 2020
  • wyświetleń: 1906

Trwa rejestracja do Pszczyńskiego Dziennego Domu Opieki Medycznej

Można już składać wnioski o przyjęcie do projektu Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej, realizowanego w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej zapewni opiekę medyczną i rehabilitację przede wszystkim osobom starszym, niesamodzielnym, wykluczonym społecznie, potrzebującym. Będą mogli tu pracować nad samodzielnością życiową, przygotować się do życia z niepełnosprawnością.

Możliwe jest już składanie doku­men­tacji przez osoby, które będą korzys­tać ze wspar­cia Dzi­en­nego Domu Opieki Medy­cznej. Są one pod­stawą do przeprowadzenia całego pro­cesu rekru­ta­cyjnego. Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu pszczyńskiego, bieruńsko-​lędzińskiego, gminy Czechowice-​Dziedzice, miasta Tychy i miasta Bielska-​Biała, w szczegól­ności powyżej 65. roku życia.

- Objęci opieką mogą być pacjenci bezpośrednio po leczeniu szpitalnym lub w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od jego zakończenia. Dzięki rehabilitacji będą poprawiać swój stan zdrowia do tego stopnia, by móc samodzielnie funkcjonować w warunkach domowych - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor pszczyńskiego szpitala i dodaje, że tego typu działalności opiekuńczej w szpitalu do tej pory nie było.

Wymagane dokumenty (zostały załączone pod artykułem) można składać oso­biś­cie w kance­larii Szpi­tala Powia­towego w Pszczynie (IX piętro), lis­townie w kop­er­cie z dopiskiem „DDOM” lub drogą elek­tron­iczną e- mail: ddom@szpital.pszczyna.pl

Centrum Przedsiębiorczości, spółka prowadząca Szpital Powiatowy w Pszczynie, na realizację projektu pozyskała ponad 1,2 mln zł z Unii Europejskiej. To ponad 90% wartości całego projektu (1,3 mln zł). Wkład własny w wysokości ok. 100 tys. zł zabezpieczy powiat pszczyński.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Szpital Powiatowy w Pszczynie, tel. 32 214 83 00.

Dokumenty do pobrania:

BM / tychy.info

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj