Wiadomości

  • 17 września 2020
  • wyświetleń: 764

Znasz osobę aktywną, która udziela się społecznie? Zgłoś ją do tytułu Tyskiego Społecznika

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jest aktywna i udziela się społecznie? Być może widzisz jak pomaga dzieciom, seniorom, sąsiadom, wspiera lokalne środowisko lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie? Koniecznie zgłoś swojego kandydata do tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2020!

Jak to zrobić?

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej ogłasza nabór do konkursu Tyski Społecznik Roku 2020, w którym mogą wziąć udział osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje w tym placówki oświatowe i przedsiębiorcy. Celem organizacji przedsięwzięcia jest upowszechnianie postaw prospołecznych i docenianie bezinteresownego udziału w inicjatywach społecznych.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: dla osoby oraz dla instytucji (np. organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, jednostki miejskie, firmy, urzędy).

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali Tyskiego Społecznika Roku organizowanej w drugiej połowie listopada. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z regulaminem.

Tyski Społecznik Roku - regulamin

Zgłoszenia do konkursu należy składać na formularzu. Można to zrobić na kilka sposobów:
  • Jeśli posiadasz konto gmail, najprościej kliknąć tutaj: osoba / instytucja, wypełnić formularz, zatwierdzić przyciskiem “wyślij” i gotowe.
  • Można też pobrać pliki Formularz zgłoszeniowy osoby Formularz zgłoszeniowy instytucji, wypełniony formularz czytelnie podpisać, zeskanować i wysłać na adres mailowy: fres@ekonomiaspoleczna.org.pl.
  • Wydrukowany formularz można także dostarczyć osobiście do biura Fundacji pod adresem Tychy ul. Barona 30/209 B.


Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa od 14 września do 12 października.

W pierwszej edycji projektu - w 2019 roku, tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 w kategorii instytucja otrzymało Stowarzyszenie „Trzeźwość Życia”, które od 25 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo i pomoc psychologiczną dla osób uzależnionych i ich bliskich, a także działania profilaktyczne, porady prawne, konsultacje, grupy wsparcia i warsztaty.

Tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 dla osoby indywidualnej przypadł Danucie Piórko - lokalnej liderce, wieloletniej wnioskodawczyni do budżetu obywatelskiego, zaangażowanej w działania. Pani Danuta była inicjatorką różnorodnych akcji sąsiedzkich, które odmieniły otoczenie bloku przy ul. Wyszyńskiego - m.in. akcję przesadzania roślin, aby uchronić je przed zniszczeniem podczas termomodernizacji budynku czy akcję sadzenia krokusów na osiedlu, w której wspólnie wzięli udział seniorzy i dzieci.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.