Wiadomości

  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 1995

Najzdolniejsi zawodnicy GKS Tychy w programie TOP Talent

Mają talent i spore szanse na zrobienie kariery. Bez ciężkiej pracy i dodatkowych zajęć droga do piłkarskiego szczytu może zostać jednak szybko zamknięta. Dla najlepszych i najzdolniejszych w swoich rocznikach GKS Tychy przygotował specjalny program.TOP Talent pozwoli młodym zawodnikom na rozwinięcie swoich umiejętności. Każdy piłkarz będzie miał dodatkowe zajęcia oraz zostanie poddany szczegółowym badaniom. Dodatkowo zostaną oni objęci kompleksową opieką psychologa sportu czy trenera mentalnego. Nie zabraknie również zajęć z języka angielskiego.

- Od wielu lat wszyscy trenerzy dążą do tego, żeby mieć doskonałego młodzieżowca. Taki który będzie już ukształtowany i łatwo wejdzie do szatni pierwszego zespołu. Wszyscy zastanawiają się jak to zrobić i nasz program „TOP Talent” ma pomóc młodym zawodnikom udoskonalić ich umiejętności indywidualne oraz zaadaptować ich w wejście do seniorskiej piłki. Najważniejszy jest jednak trening indywidualny, który jest sprecyzowany dla zawodnika na danej pozycji. Chcemy żeby zawodnicy powielali to co robią na treningu z drużyną, bo w trakcie zajęć nie mają aż tak wiele kontaktu z piłką. W trakcie naszych zajęć mogą np. kilkadziesiąt razy uderzyć na bramkę czy wykonać dośrodkowanie - mówi Tomasz Wolak, koordynator TOP Talent.

Zawodnicy będą mieli dwa dodatkowe treningi w tygodniu. W tej chwili w skład TOP Talent wchodzi 30 piłkarzy. Docelowo ich liczba ma zostać zmniejszona do 20. Najmłodsi zawodnicy mają 13 lat, ale w programie nie brakuje również piłkarzy, którzy grają w drużynie rezerw lub trenują z pierwszym zespołem GKS Tychy.

- Program jest skierowany głównie do naszych wychowanków, którzy wyróżniają się w swoich rocznikach. Nie rozgraniczamy tego czy jest to rocznik U19 czy U17, bo w zajęciach biorą już udział trzynastolatkowie. W programie nie brakuje również zawodników, którzy są na bieżąco obserwowani przez trenera, Artura Derbina czy szkoleniowa rezerw. Na pewno dla młodych piłkarzy jest to doskonała okazja do rozwoju. Staramy się również zorganizować to wszystko w taki sposób, żeby zawodnicy mogli skupić się tylko na zajęciach. Kiedy są one np. przed szkołą, to każdy z ich otrzymuje od nas posiłek i zapewniamy również bus, który dowozi ich do szkoły - dodaje Rafał Oprzondek, koordynator TOP Talent.

Zawodnicy przeszli również specjalne testy, które pomogą sztabowi szkoleniowemu jeszcze lepiej dostosować treningi do ich umiejętności.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.