Wiadomości

  • 1 września 2020
  • 12 września 2020
  • wyświetleń: 4722

[ZDJĘCIA] Oglądali "Lato" Serebrennikowa na Paprocanach

To był jeden z ostatnich pokazów plenerowego Kina FreeLove i jeden z dwóch, które tego lata odbyły się na Dzikiej Plaży nad Jeziorem Paprocańskim. W piątek 11 września widzowie mieli okazję obejrzeć film "Lato" (2018) Kiryła Serebrennikowa. Obraz przeniósł ich do rockowego Leningradu w 1981 roku. Paprocany były doskonałym miejscem do obejrzenia tego filmu, zwłaszcza ze względu na pełne energii muzyczne sceny kręcone właśnie na plaży... Zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia.

Kino na Dzikiej Plaży Paprocany - 11.09.2020 · fot. ar / tychy.info


„Lato” (ros. Leto) to najnowszy film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock.

Jest lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

Organizatorem plenerowego Kina Freelove jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.