tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2020

W kasku i ochraniaczach - policjanci z młodzieżą o bezpieczeństwie

Tyscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą w skateparku w ramach kampanii "Bezpieczny sk8park" zainicjowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Tego typu akcje mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest korzystanie z ochraniaczy i kasków oraz zapoznawanie się z regulaminem na terenie tego typu obiektów.

Akcja "Bezpieczny sk8park" w Tychach - 08.2020 · fot. KMP Tychy


Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Policyjny profilaktyk, a także dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach aktywnie włączyli się do akcji realizując jej główne założenia podczas spotkania z młodzieżą w skateparku w Parku Jaworek w Tychach.

Podczas spotkania zorganizowanego dzięki zaangażowaniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach oraz Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. Spotkanie z pewnością połączyło „przyjemne z pożytecznym”. Doskonalenie umiejętności na desce i hulajnodze z połączeniem ekstremalnych figur zrobiło na mundurowych duże wrażenie, co skłoniło także policjantkę do próby własnych sił. Krótka jazda z pomocą doświadczonych uczestników pokazała, że nie jest łatwo. Sport ten może być niebezpieczny i doprowadzić do kontuzji. Dlatego tym bardziej policjanci zwracali uwagę na ochraniacze oraz kaski przypominając, że do najczęstszych powodów wypadków na skateparku należą brak odpowiedniego wyposażenia takiego właśnie jak kask czy ochraniacze, nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt, brawura, czy brak umiejętności.

Policjanci zwracali także uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Wykorzystując okazję zwracali także uwagę na bezpieczeństwo nad wodą podczas wakacji w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.