Wiadomości

  • 10 maja 2020
  • 11 maja 2020
  • wyświetleń: 4485

Historyczne zdjęcie: widok na rzeźbę "Chłopcy z gęsią"

W Tychach znajduje się sporo rzeźb i pomników. Jedne z nich są bardziej popularne, inne mniej. Niezależnie od tego faktu, często są uwieczniane na zdjęciach. Dziś prezentujemy Wam historyczną fotografię rzeźby "Chłopcy z gęsią.

Rzeźba "Chłopcy z gęsią"
Rzeźba "Chłopcy z gęsią" ok. 1960 r. · fot. Stanisław Kasperowicz


Autorem zdjęcia jest Stanisław Kasperowicz. Fotografia została wykonana około 1960 roku. W opisie na stronie http://www.abc.tychy.pl czytamy: Widok od południa na rzeźbę „Chłopcy z gęsią” ustawioną na skwerze przy ulicy Budowlanych, w głębi grupa dzieci. Autorami rzeźby, przypominającej o dawnym wiejskim charakterze miejsca, gdzie powstały Tychy, są Augustyn Dyrda i Tadeusz Głód.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

BM / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj