Wiadomości

  • 30 grudnia 2019
  • 5 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3108

MOSiR Tychy zaprasza na pierwszy w historii miasta turniej crossmintona

Za nami:

Co to jest crossminton? To sport rakietowy łączący zalety tenisa, badmintona i squasha, w który gra się bez siatki i z użyciem nowatorskich lotek (tzw. speederów) oraz rakiet, umożliwiających wyjątkowo szybką grę. Turniej odbędzie się w dniach 4-5 stycznia w Hali Sportowej Tychy przy al. Piłsudskiego 20.

Celem gry jest trafienie lotką w pole przeciwnika. Jeżeli lotka spadnie poza pole, przeciwnik otrzymuje punkt. Punkty można zdobyć również w wyniku błędów przeciwnika (lotka dotknie zawodnika lub jego ubrania, zawodnik odbije lotkę dwa razy z rzędu). Jeśli gracz odbije lotkę, która spadała poza boisko, uderzenie jest zaliczone a gra kontynuowana.

Mecz składa się z 2 setów rozgrywanych do 16 punktów (w przypadku remisu 15:15 gra trwa do czasu uzyskania przez jednego z zawodników przewagi 2 punktów). Przy remisie w setach, rozgrywany jest trzeci set. Zmiana serwującego następuje co 3 serwisy (w przypadku remisu 15:15 co jeden serwis). Zmiana strony następuje po każdym secie, a w trzecim secie po uzyskaniu 8 punktów przez jednego z zawodników. Lotkę wprowadza się do gry serwując z dołu, w odległości dwóch trzecich od przedniej linii pola. Serwis znad głowy jest niedozwolony.

Zgłoszenia przyjmowane będą 4 stycznia w godz. 8:30-9:00. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszeń. Kategorie mężczyźni i kobiety OPEN.

Ponadto:
  • zawodnicy niepełnoletni mogą startować za pisemną zgodą rodziców, opiekunów,
  • zawodnicy startują na własną odpowiedzialność,
  • zawodnicy grają własnym sprzętem, lotki zabezpiecza organizator.


BM / tychy.info

źródło: MOSiR Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MOSIR Tychy" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MOSIR Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MOSIR Tychy" podaj