Wiadomości

  • 18 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3365

[FOTO] Park kieszonkowy przy ul. Dębowej otrzymał nowe życie

Park kieszonkowy przy ul. Dębowej istnieje od 2018 r. Powstał jako przestrzeń relaksu dla lokalnej społeczności, w kontakcie z miejską przyrodą.

Park kieszonkowy przy ul. Dębowej · fot. Tyski Zakład Usług Komunalnych


Zieleń w tym miejscu jest wyjątkowo piękna. Historyczne starodrzewie jest bowiem pozostałością po trakcie paprocańskim, łączącym niegdyś Tychy z Paprocanami. Trakt od początku ocieniały jesiony, dęby i kasztanowce. Dziś służą one spacerowiczom i użytkownikom parku kieszonkowego, których przybywa. Park coraz częściej jest miejscem odpoczynku i spotkań. Jego początki nie były jednak łatwe.

Przez około rok miasto próbowało uporać się z dotykającym tę inwestycję wandalizmem. Niszczono głównie drewniane podesty, oświetlenie oraz instalację elektryczną. Obecnie park przygotowany jest do zimy - ściągnięto hamaki, ale również przeprowadzono remont uszkodzonych elementów - wymieniono nawierzchnię i elektrykę.

- Koszt remontu to około 43 tysiące złotych. Miejmy nadzieję, że przyszły sezon będzie bardziej łaskawy i wszyscy użytkownicy będą właściwie korzystali z tej pięknej przestrzeni. To wspólne dobro nas wszystkich dlatego apeluję: dbajmy o to miejsce, nie niszczmy go - mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach.

BM / tychy.info

źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.