Wiadomości

  • 1 grudnia 2019
  • 13 stycznia 2020
  • wyświetleń: 12207

[WIDEO, ZDJĘCIA] XXIX Tyskie Wieczory Kolędowe za nami

W dniach 4-11 stycznia w Tychach odbyły się XXIX Tyskie Wieczory Kolędowe. Jak co roku nie zabrakło muzycznych niespodzianek w postaci wieczornych koncertów kolęd i pastorałek w tyskich świątyniach.

Wydarzenie tradycyjnie zainaugurował prestiżowy Konkurs Chórów w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach, w którym usłyszeliśmy prawie 20 różnych chórów!

5 stycznia w kościele bł. Karoliny Kózkówny odbył się koncert kolęd i pastorałek „Piyrso Gwiozdka” w wykonaniu zespołu Turnioki.

Loading...


W Święto Trzech Króli w kościele pw. Ducha Świętego publiczność wysłuchała koncertu Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem.

Loading...


7 stycznia w kościele ewangelicko-augsburski św. Piotra i Pawła odbył się koncert chóru Canticum Novum z Suszca pod dyr. Szymona Cichonia (Laureat poprzedniej edycji konkursu chórów) połączony z koncertem organowym w wykonaniu Michała Botora.

Następnego dnia parafia pw. św. Krzysztofa ugościła zespół Skaldowie, który wykonał wspaniały koncert kolęd i pastorałek.

Loading...


W czwartek, 9 stycznia w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela odbył się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

Loading...


10 stycznia w kościele pw. św. Benedykta zorganizowano koncert Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej pod dyr. Tomasza Giedwiłło z gościnnym udziałem harfistki Amelii Tokarskiej.

Loading...


Loading...


Koncert Finałowy - Kolędy z różnych stron świata - odbył się 11 stycznia w kościele pw. św. Marii Magdaleny. W pierwszej jego części zgromadzeni zobaczyli występ laureatów konkursu chórów, a także wręczono nagrody. Następnie odbył się koncert finałowy. W jego programie znalazły się aranżacje kolęd autorstwa Henryka Jana Botora.

Wykonawcy:
- Joanna Spandel - sopran
- Julieta González - mezzosopran
- Michał Botor - organy
- Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach (przygotowanie chóru Krzysztof Dudzik)
- AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
- Henryk Jan Botor - dyrygent[/ramka]

Honorowy Patronat Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca
Patronat: Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba
Sponsor: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Partner: MDK 1 Tychy, Zespół Szkół Muzycznych w Tychach

Dyrektorem Artystycznym Tyskich Wieczorów Kolędowych jest profesor Henryk Jan Botor, a honorowy Patronat Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca podkreśla szczególny charakter tego przedsięwzięcia.

BM / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.