Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2019
  • 1 września 2019

Wakacje dobiegają końca. Trwa akcja "Bezpieczny Weekend"

Za nami:

30 sierpnia rozpoczęły się działania „Bezpieczny Weekend”. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Zakończenie wakacji oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.

W piątek od godz. 6.00 policjanci tyskiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny Weekend”. To już koniec wakacji i z pewnością można się spodziewać wzmożonego ruchu na drogach. W tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Aby ten weekend był spokojny apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. W trakcie złych warunków atmosferycznych piesi i rowerzyści są po prostu niewidoczni i na reakcję kierowcy bywa czasem za późno. Piesi także powinni być bardziej czujni i skoncentrowani w czasie przekraczania jezdni, aby uniknąć zderzenia z samochodem.

Przedmiotowe działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa, a ukierunkowane będą również przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci będą dążyć do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców, wykorzystując nowoczesne Alcosensory FST. Działania te mają prowadzić przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.