Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2019
  • 13 lipca 2019
  • wyświetleń: 1599

Ryszard Komornicki dyrektorem sportowym GKS Tychy

W środę, 10 lipca została podpisana umowa, na mocy której w tyskim klubie będzie pracował Ryszard Komornicki. 59-latek został nowym dyrektorem sportowym Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A., który od 1 lipca zarządza sekcją piłki nożnej.

Ryszard Komornicki dyrektorem sportowym GKS Tychy
Ryszard Komornicki dyrektorem sportowym GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Ryszard Komornicki urodził się w Ścinawie. W trakcie piłkarskiej kariery przez dwa sezony występował w GKS Tychy, jednak największe sukcesy święcił w Górniku Zabrze. Przez kilka lat gry w zabrzańskim zespole wywalczył cztery tytuły mistrza Polski oraz Superpuchar. W Ekstraklasie rozegrał 183 mecze i strzelił 35 bramek. Był także reprezentantem Polski, w której wystąpił w 20 spotkaniach, w tym trzech na Mistrzostwa Świata w 1986 roku.

Znaczną część kariery spędził jednak w Szwajcarii, grając m.in. w FC Aarau, gdzie w sezonie 1992/93 zdobył wraz z kolegami tytuł mistrza kraju. W Szwajcarii - w 1998 roku - rozpoczął również karierę trenerską. Tam prowadził takie zespoły jak FC Luzern, FC Aarau, natomiast w Polsce krótko był także szkoleniowcem Górnika Zabrze (dwukrotnie), a także w rundzie wiosennej minionych rozgrywek Siarki Tarnobrzeg. W swoim CV ma także pracę w roli koordynatora ds. szkolenia w akademii Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów.

Ryszard Komornicki na stanowisku dyrektora sportowego zastąpił Krzysztofa Bizackiego. Legenda tyskiego klubu pozostanie jednak w strukturach KP GKS Tychy i będzie odpowiedzialny za dział skautingu, czyli poszukiwanie oraz obserwację nowych zawodników.

BM

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.