tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2018

Smog nie ustępuje. Bardzo zła jakość powietrza w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj

Ostatnie tygodnie i coraz chłodniejsze wieczory oraz noce, temperatura spadająca poniżej zera i niestety... powietrzem znów zawładnął smog, a poziom pyłu PM 10 w powietrzu miejscami przekracza nawet stan alarmowy.

smog w Tychach - 26.01.2018
Smog w Tychach · fot. JZ / tychy.info


Dzisiejszy poranek przywitał mieszkańców Tychów czerwonymi wskaźnikami w stacjach pomiarowych jakości powietrza. Unosząca się nad miastem mgła zwiększyła tzw. niską emisję poprzez zatrzymanie ulatniającego się z kominów dymu. W efekcie wdychamy dziś znacznie więcej szkodliwych węglowodorów aromatycznych, zwłaszcza pyłów PM10 i PM2,5. To duże zagrożenie zwłaszcza dla osób starszych, przewlekle chorych (choroby serca i płuc), astmatyków i alergików, a także kobiet w ciąży i małych dzieci.

Stężenie pyłów zawieszonych może znacznie zwiększyć się w godzinach popołudniowych i wieczorem. Apelujemy - jeśli nie ma potrzeby to lepiej nie wychodzić z domu, a mieszkania wietrzyć krótko. Osoby szczególnie mocno odczuwające skutki smogu powinny dziś wyposażyć się w specjalistyczne maseczki antysmogowe.

Dane o jakości powietrza możecie śledzić na bieżąco za pośrednictwem nowej aplikacji treespot Tychy (dostępna na systemy iOS i Android), a także przez popularnego Kanarka.

Warto również przypomnieć, że od ubiegłego roku w województwie obowiązuje całkowity zakaz palenia w przydomowych kotłach między innymi węglem brunatnym, mułem, flotokoncentratem. Korzystanie z tych paliw może skończyć się mandatami.

Stan jakości powietrza w Tychach na 17.12.2018, go
Stan jakości powietrza w Tychach na 17.12.2018, godz. 11.15

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj