tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 października 2018

[WIDEO, ZDJĘCIA] Inicjatywa Tyska zaprezentowała program i kandydatów

W poniedziałek, 1 października Komitet Wyborczy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miasta Tychy Inicjatywa Tyska zaprezentował swoich kandydatów. W spotkaniu wziął również udział Andrzej Dziuba - kandydat na Prezydenta Miasta Tychy.

Konwencja wyborcza Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska - 1.10.2018 · fot. BM / tychy.info


Na początku spotkania Sławomir Sobociński, prezes Inicjatywy Tyskiej przybliżył działalność Stowarzyszenia. - W Stowarzyszeniu Inicjatywa Tyska łączymy ludzi, którym leży na sercu dobro naszego miasta niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych. Celem jest inicjowanie działań i budowa wspólnoty mieszkańców naszego miasta. Od kilkunastu lat pracujemy dla Tychów, również jako reprezentanci Rady Miasta Tychy. Jesteśmy także inicjatorami wielu projektów, programów, przedsięwzięć. To inicjatywy, które wychodzą z potrzeb mieszkańców. Rozmawiamy z mieszkańcami, słuchamy ich i działamy, bo działanie to nasza domena.

Następnie przedstawione zostały założenia programowe Stowarzyszenia. - Dzisiaj jako bezpartyjny komitet wyborczy zrzeszający ludzi z inicjatywą wyznaczyliśmy drogę, którą będziemy podążać i wcielać w życie dzięki obecności w Radzie Miasta Tychy. W myśl hasła "Razem dla Tychów" chcemy dbać o nasze zdrowie oddychając czystym powietrze, budować zintegrowane społeczeństwo obywatelskie, zwiększać komfort życia naszych mieszkańców, wspierać rodziców i młodych ludzi oraz podnosić poziom bezpieczeństwa w naszym mieście - mówił Sławomir Sobociński.

Sławomir Sobociński
Sławomir Sobociński, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska · fot. BM / tychy.info


Liderzy poszczególnych okręgów przybliżyli szczegółowo zaprezentowane założenia, tj.:
  • dbajmy o nasze zdrowie oddychając czystym powietrzem - Program Ograniczenia Niskiej Emisji z dopłatami nawet do 100% poniesionych kosztów; alternatywne źródła energii dla infrastruktury miejskiej, mieszkalnictwa i komunikacji - elektromobilność; poprawa infrastruktury Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego;
  • budujmy zintegrowane społeczeństwo obywatelskie - przestrzeń coworkingowa; promocja lokalnych działań stowarzyszeń i fundacji; Tyski Park Rekreacji i Wypoczynku; aktywizacja i integracja seniorów poprzez "Wolontariat Seniora" oraz "Mieszkania Wytchnieniowe";
  • zwiększajmy komfort życia - wdrożenie rozwiązań smart city; wsparcie potencjału sektora MŚP; nocna komunikacja miejska; rozbudowa sieci ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerów; letni kompleks basenów;
  • wspierajmy rodziców i młodych ludzi - budowa żłobków, przedszkoli i szkół; zdrowe gotowanie w szkołach; przestrzeń miejska dla dzieci; rozwój TBS i utworzenie miejskiego programu mieszkań na wynajem;
  • podnośmy poziom bezpieczeństwa - zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych (oznakowanie 3D, oświetlenie wertykalne); drogowy patrol - bieżące i szybkie remonty dróg i chodników; poprawa drożności dróg osiedlowych; rozbudowa sieci monitoringu miejskiego ze szczególnym uwzględnieniem parków i terenów zielonych.


Konwencja wyborcza Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska - 1.10.2018
Konwencja wyborcza Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska - 1.10.2018 · fot. BM / tychy.info


Podczas spotkania Sławomir Sobociński zadeklarował także, że Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska udziela poparcia Andrzejowi Dziubie ubiegającemu się o kolejną kadencję na stanowisku Prezydenta Tychów.

- Dzisiaj chcielibyśmy także oficjalnie poprzeć naszego kandydata na Prezydenta Miasta Tychów. Jest nim oczywiście Andrzej Dziuba, który z naszym Stowarzyszeniem związany jest od wielu lat. Wizja miasta, którą pan prezydent nakreślił kilkanaście lat temu, jest konsekwentnie realizowana - mówił Sławomir Sobociński. - Sukces tyszan to konsekwentne unikanie polityki i partyjnych szyldów. Chciałbym jednak podkreślić, że nasze poparcie nie jest bezwarunkowe. Oczekujemy od pana prezydenta otwartości na nasze inicjatywy i pomysły, na nasze działania. Otwartości, którą dotąd mieliśmy, współpraca była i dalej na nią liczymy. Tyszanie od lat stawiają na konkretnych ludzi z inicjatywą a to przynosi efekty. Tychy to miasto wyjątkowe, które jest wzorem do naśladowania. To nie oznacza jednak, że możemy spocząć na laurach - wręcz przeciwnie. Bycie liderem to wielka odpowiedzialność, która wymaga od samorządowców pracy na więcej niż 100% i my na tę pracę jesteśmy gotowi. Inicjatywa Razem dla Tychów - zakończył prezes Stowarzyszenia.

Konwencja wyborcza Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska - 1.10.2018
Konwencja wyborcza Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska - 1.10.2018 · fot. BM / tychy.info


- My - mówię my, ponieważ jestem jednym z założycieli Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska - pracujemy od kilkunastu lat niezmiennie po to, aby Tychy były coraz piękniejsze, aby rozwijały skrzydła, abyśmy byli razem, aby łączyły nas Tychy - mówił Andrzej Dziuba. - Bardzo podkreślam fakt, że zależy nam na tym, aby nie przenosić do Tychów sporów warszawskich. By było jak najmniej tej warszawskiej polityki w mieście trzeba zagłosować na lokalne ugrupowania. Do tego wszystkich mieszkańców Tychów namawiam. Jeśli podoba Wam się to co się w mieście dzieje i uważacie, że te tendencje są właściwe, zagłosujcie na Inicjatywę Tyską.

Zapis relacji na żywo z konferencji prasowej:

Loading...


Kandydaci KW Inicjatywa Tyska do Rady Miasta Tychy:

Okręg nr 1
1. Sławomir Sobociński
2. Marcin Kuśmierz
3. Marcin Rogala
4. Agnieszka Kijas
5. Jolanta Mrówczyńska
6. Ewa Kołodziej
7. Mirosław Janik

Okręg nr 2
1. Jacek Mrozowski
2. Michał Walczak
3. Magdalena Borucka
4. Małgorzata Ziaja
5. Elżbieta Stec
6. Łukasz Wąsowicz
7. Damian Fierla

Okręg nr 3
1. Igor Śmietański
2. Tadeusz Furczyk
3. Urszula Polubiec
4. Dominik Lampert
5. Wioletta Niebieszczańska
6. Anna Lauer
7. Maciej Bodzioch

Okręg nr 4
1. Krystyna Leszczyńska
2. Zygmunt Marczuk
3. Tomasz Bobrowski
4. Paweł Cybulski
5. Bernadeta Orzeł
6. Łukasz Wiewióra
7. Teresa Janeczko

Okręg nr 5
1. Miłosz Stec
2. Beata Widenka
3. Joanna Zaworska
4. Stefan Moćko
5. Sebastian Bałajewicz
6. Marek Stańczyk
7. Joanna Październy

BM / tychy.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.