Wiadomości

  • 23 września 2018
  • 1 października 2018
  • wyświetleń: 1578

Pierwszoroczniacy przez miesiąc będą jeździć Kolejami Śląskimi za złotówkę

Wraz z nadejściem roku akademickiego po raz kolejny zachęcamy świeżo upieczonych studentów do przetestowania transportu kolejowego w cenie symbolicznej złotówki. Tylko tyle za nasz bilet miesięczny zapłacą studenci pierwszego roku.

studenciak


- Pomysł na tego typu ofertę pojawił się w ubiegłym roku, gdy w ramach kampanii Rok Studenta konsultowaliśmy różnego rodzaju przedsięwzięcia z przedstawicielami środowisk studenckich. Już wówczas chcieliśmy, by zakup Studenciaka wszedł na stałe na listę „rzeczy do załatwienia przy rozpoczęciu studiów”. Stąd też powracamy z tą ofertą w tym roku i będziemy chcieli wracać w kolejnych latach. Chcemy w ten sposób zachęcać studentów do sprawdzenia transportu kolejowego w codziennej drodze na uczelnię. Mamy przy tym nadzieję, że testy wypadną na tyle pomyślnie, że przynajmniej część z żaków pozostanie z nami na kolejne miesiące i lata - informują przedstawiciele Kolei Śląskich.

Oferta Studenciak będzie dostępna w platformie SkyCash od 1 do 31 października. Zakupiony w ten sposób bilet jest dostępny od razu i ważny przez miesiąc od daty zakupu - czyli np. bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada. Do wyboru są wszystkie relacje obsługiwane przez Koleje Śląskie, z wyjątkiem odcinka Chałupki - Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec - Zakopane. Podczas kontroli oprócz biletu niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów - legitymacji studenckiej lub zaświadczenia dostępnego na stronie w zakładce Oferty - Dla Studenta.

Pierwsza odsłona tej akcji została bardzo ciepło przyjęta przez brać studencką. Z propozycji skorzystało wówczas ponad 3000 osób - w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku oznaczało to wzrost poziomu sprzedaży o blisko 2200 biletów. Pomysł został również nagrodzony Laurem Studenckim - tytuł w kategorii „Organizacja Przyjazna Studentom”. Oprócz tworzenia ofert specjalnych dla studentów przewoźnik stara się angażować również w inne inicjatywy podejmowane przez środowiska akademickie, jak np. Festiwal Nauki czy juwenalia.

BM / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.