Wiadomości

  • 19 września 2018
  • wyświetleń: 1612

[ZDJĘCIA] Zakończono asfaltowanie dwóch odcinków DK 44

Zakończono asfaltowanie dwóch odcinków modernizowanej w Tychach drogi krajowej nr 44. W pierwszej kolejności nową nawierzchnię ułożono na fragmencie od węzła Wartogłowiec do ul. Długiej, a kolejno na odcinku od ul. Długiej do ul. Kościelnej.

Zakończono asfaltowanie dwóch odcinków DK 44 - 09.2018 · fot. MZUiM


W tych miejscach są już dwie z trzech warstw asfaltu - podbudowa bitumiczna, której grubość to aż 18 cm oraz warstwa wiążąca. To oznacza, że z chwilą przełożenia ruchu (co jest planowane początkiem października) kierowcy pojadą po części zmodernizowanej jezdni.

Ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni będzie wykonana w przyszłym roku. - Należy ją wykładać na dłuższym odcinku po to, żeby zminimalizować ilość tzw. szwów technologicznych. Są to miejsca, gdzie kończy się odcinek asfaltu ułożony jednego dnia, a zaczyna kolejny, układany następnego dnia. Maksymalne wyeliminowanie szwów technologicznych wpływa na poprawę warunków eksploatacyjnych drogi - tłumaczy MZUiM.

BM / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.