Wiadomości

  • 18 września 2018
  • wyświetleń: 1393

[ZDJĘCIA] Szkolenie psów policyjnych w Tychach

Wzbudzają respekt, są nieocenionym przyjacielem człowieka ale i znakomitą pomocą w służbie. Mowa o policyjnych psach służbowych, których szkolenie po raz kolejny odbyło się pod czujnym okiem ich przewodników. Tym razem doskonalili sztukę posłuszeństwa i pościgów za przestępcami. W tresurze uczestniczyły również psy policjantów z Siemianowic Śląskich oraz Sosnowca.

Szkolenie psów służbowych w Tychach - 09.2018 · fot. KMP Tychy


Szkolenie policyjnych psów służbowych odbyło się na leśnym terenie w Tychach. Ćwiczenia te miały na celu sprawdzenie umiejętności czworonogów pod kątem posłuszeństwa i obrony przewodnika. Policjanci przygotowali dla swoich podopiecznych wiele zadań, z którymi psy mogą spotkać się w codziennej służbie. Począwszy od posłuszeństwa i reagowania na wydawane przez przewodnika komendy, po jego obronę. W trakcie pozoracji najważniejsze jest odpowiednie zachowanie. Zwierzę musi się czegoś nauczyć, a nie zniechęcić. Policyjne czworonogi szkolone są, aby nie obawiać się zagrożenia i w razie jego wystąpienia - działać.

Jak można było się spodziewać, psy bez najmniejszego trudu wykonały swoje zadania, co może świadczyć o bardzo dobrym przeszkoleniu czworonożnych podopiecznych. Przewodnicy niejednokrotnie przekonali się, że ich pomoc jest nieoceniona. Systematycznie dbają więc o ich kondycję, doskonaląc psie umiejętności. Są niezwykle pomocne w policyjnej pracy gdyż, jak mówią ich opiekunowie, żadna maszyna nie zastąpi dobrze wyszkolonego psa. Policjanci, którzy decydują się na pracę ze zwierzętami, nie mogą się ich bać, muszą być stanowczy, aby psy ich słuchały, a przede wszystkim powinni mieć odpowiednie podejście do zwierząt.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.