Wiadomości

  • 12 września 2018
  • 13 września 2018
  • wyświetleń: 3713

[ZDJĘCIA] Superpuchar Polski dla GKS Tychy!

Tyszanie udanie rozpoczęli nowy sezon i w pierwszym meczu o stawkę sięgnęli po Superpuchar Polski. Katem Comarch Cracovii okazał się Tomas Sykora, który w zeszłym sezonie bronił barw krakowian.

Superpuchar Polski: GKS Tychy - Comarch Cracovia - 12.09.2018 · fot. Tomasz Gonsior


Tyszanie pojedynek o Superpuchar zaczęli doskonale, bowiem już w szóstej minucie wynik otworzył Tomas Sykora. Były zawodnik Pasów z zimną krwią wyczekał bramkarza gości i zdobył gola dla GKS. Trójkolorowi choć byli drużyną dominującą na tafli to nie potrafili tego przełożyć na gole. Swoje szanse mieli Cichy, Szczechura oraz Witecki, ale wynik pozostał bez zmian.

W drugiej odsłonie goście starali się dojść do głosu, ale dobrze dysponowani tyszanie nie pozwalali im na zbyt wiele. Pomimo dobrej postawy gospodarze mieli ogromny problem ze skutecznością. Wszystkie strzały tyszan lądowały albo minimalnie obok bramki albo Michael Łuba bez problemu bronił. Bramka wisiała w powietrzu i w końcu formalności ponownie dopełnił Tomas Sykora. Trójkolorowi zupełnie rozklepali krakowską obronę i Sykora drugi raz znalazł drogę do siatki Łuby.

W trzeciej tercji oba zespoły czekały na błąd rywali, aby móc wyprowadzić groźny kontratak. Gospodarze z zaliczką dwóch goli byli w nieco lepszej sytuacji, ale nie była to przewaga pozwalająca myśleć o zwycięstwie. Swoich sił próbował Mikhnov, Kogut, Szczechura, Sykora i Komorski jednak bramka gości była jak zaczarowana. W końcówce trener Rohacek postawił wszystko na jedną kartę. Wziął czas a do boksu zjechał Łuba. Wynik spotkania na 3:0 ustanowił Mateusz Gościński, który posłał gumę do pustej bramki.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
1:0 Tomas Sykora - Michał Kotlorz - Jakub Witecki (05:51) 5/4
2:0 Tomas Sykora - Andrei Mikhnov - Mateusz Bryk (36:27) 4/5
3:0 Mateusz Gościński - Michał Kotlorz (59:27) do pustej bramki.

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Bryk, Górny, Kogut, Galant, Witecki; Pociecha, Kolarz, Gościński, Komorski, Bagiński; Kotlorz, Gazda, Klimenko, Kalinowski, Mikhnov; Jeziorski, Sykora, Cichy, Szczechura.

Comarch Cracovia: Łuba, (Kowalówka); Kruczek, Musioł, Drzewiecki, Svec, Kapica; Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango; Dąbkowski, Gajor, Domogała, Kamieniew; Szurowski, Sordon, Zygmunt, Dziurdzia, Sztwiertnia.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.