Wiadomości

  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 2339

[ZDJĘCIA] Bezpieczna droga do szkoły w Tychach

Tyscy policjanci aktywnie włączyli się w ogólnopolskie działania Policji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowych oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bezpieczna droga do szkoły w Tychach - 09.2018 · fot. KMP Tychy


W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Tychów odwiedzają przedszkola i szkoły podstawowe, w których prowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły i nie tylko. Spotkanie z umundurowanymi policjantami to zawsze wielka atrakcja dla dzieci. Policjanci z „drogówki”przede wszystkim omawiają z najmłodszymi najważniejsze przepisy ruchu drogowego ale również przekazują im mnóstwo praktycznych porad. By dotrzeć do najmłodszych słuchaczy mundurowi posiłkują się bajką prezentującą „Bezpieczne zachowania” zarówno na drodze jak i podczas zabaw. Policjanci także prezentują dzieciom ich służbowe wyposażenie, co zawsze wywołuje duże zainteresowanie. Każde spotkanie kończy się ogromną ilością pytań do prowadzących, a to wskazuje na ogromne zaangażowanie małych słuchaczy.

Policjanci rozdają tym najmłodszym kolorowanki „Bądź bezpieczny” oraz elementy odblaskowe. Kolorowanka sprawdzi się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obrazki ilustrują zarówno zagrożenia z jakimi dzieci mogą się spotkać jak i właściwe postawy podczas zabaw oraz poruszania się po drodze. Podczas spotkań można zauważyć, że dzieci posiadają dużą wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły czy przedszkola.

Powszechnie wiadomo, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, zatem policjanci będą podczas roku szkolnego kontynuować profilaktykę podczas spotkań z dziećmi w szkołach i przedszkolach.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.