Wiadomości

  • 30 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3232

[ZDJĘCIA] Wypadek na budowie - mężczyzna wpadł do komina

W poniedziałek, 29 stycznia około godziny 16.20 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów przy skrzyżowaniu ul. Łabędzia/ Drozdów mężczyzna miał wpaść do komina. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy i patrol policji.

Wypadek na budowie - mężczyzna wpadł do komina - 29.01.2018 · fot. 112Tychy


Pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci i ratownicy medyczni. Po przybyciu strażaków okazało się, że mężczyzna spadł z wysokości ok. 5m do nowo budowanego komina na terenie budowy domku jednorodzinnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanego mężczyzny do karetki. Decyzją ratowników medycznych na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR - Ratownik 6 z bazy w Krakowie. Na miejsce dodatkowo przyjechał zastępca dowódcy JRG Tychy.

Wypadek na budowie - mężczyzna wpadł do komina - 29.01.2018
Wypadek na budowie - mężczyzna wpadł do komina - 29.01.2018 · fot. 112Tychy


Strażacy zabezpieczyli lądowisko dla latającej karetki, jednakże ze względu na szybko zapadający zmierzch śmigłowiec nie mógł wylądować we wskazanym miejscu. Pilot śmigłowca poinformował, że wyląduje na najbliższym lądowisku gminnym, które znajduje się w Wyrach - tam na miejsce celem zabezpieczenia lądowiska zadysponowane zostały zastępy JRG Mikołów i OSP Wyry (na terenie miasta Tychy NIE MA wyznaczonego lądowiska gminnego). Tam również udała się karetka z poszkodowanym mężczyzną.

W wyniku upadku mężczyzna doznał urazu głowy oraz klatki piersiowej. Został śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Sosnowcu. Na miejsce wypadku wezwany został przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Tyscy policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie tego wypadku.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.