Wiadomości

  • 10 lipca 2024
  • wyświetleń: 653

Tychy na 3. miejscu w województwie śląskim w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024

30 czerwca zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024. W tym roku miasto Tychy zajęło 3 miejsce w województwie śląskim i 22 w Polsce. Tyszanie wykręcili wspólnie ponad 170 tys. km i zdobywając łącznie ponad 1386 pkt. Podsumowanie i wręczenie nagród dla najaktywniejszych uczestników rywalizacji zaplanowano na sobotę, 20 lipca o godz. 9.00 na Dzikiej Plaży w Paprocanach.

Rowerowa Stolica Polski
Rowerowa Stolica Polski · fot. UM Pszczyna


Tegoroczny wynik jest lepszy niż w 2023 roku i tym samym, również dzięki zaangażowaniu wszystkich mieszkańców i osób kręcących dla Tychów, miasto znalazło się na wyższym miejscu w ogólnopolskim rankingu.

W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Zabłyśnij na trasie” i zachęcała Tyszan do aktywnego spędzania czasu poprzez korzystanie z rowerów, przypominając przy tym o obowiązku korzystania z kasków rowerowych i materiałów odblaskowych.

Najbardziej aktywne zorganizowane grupy w tym roku to niezmiennie KTK Gronie (33 212,24 km), Wodociągi Tyskie (13 534,19 km) oraz NOL Tychy (12 276,67 km). Dodatkowo na uwagę pod względem ilości przejechanych kilometrów zasługują: Grupa ogólna (23 485,71 km) oraz Grupa dla Miasta Tychy (20 122,68 km) - złożone z mieszkańców naszego miasta.

Najlepsza wśród tyszanek przejechała dystans ponad 2200 km, a tyszanin 4400 km. Wśród szkół najaktywniejsze były: Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 oraz Zespół Szkół nr 4.

W sumie w tym roku do rywalizacji stanęło 149 samorządów z całej Polski, a kilometry w miastach zbierało 49 tysięcy rowerzystów. Walka o zwycięstwo toczyła się od 1 do 30 czerwca br. włącznie, zaś sam konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: miast prezydenckich oraz pozostałych gmin oraz miast. Na 53 miasta rywalizujące w całej Polsce to Białej Podlaskiej po raz kolejny przypadł tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Tamtejsi rowerzyści przez cały czerwiec wykręcili w tym roku blisko 1,5 mln km. Na kolejnych miejscach podium znalazły się: Puławy (blisko 500 tys. wykręconych kilometrów) oraz Gniezno.

Podsumowanie i wręczenie nagród zaplanowano na sobotę, 20 lipca o godz. 9.00 na Dzikiej Plaży w Paprocanach. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich rowerzystów, którzy kręcili kilometry dla w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Będą nagrody, puchary, dyplomy i inne niespodzianki.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj