Wiadomości

  • 10 lipca 2024
  • 12 lipca 2024
  • wyświetleń: 969

Ósmoklasiści z Tychów z najwyższymi wynikami na egzaminie w województwie śląskim

W dniach od 14 do 16 maja uczniowie szkół podstawowych w całej Polsce pisali egzamin ósmoklasisty. Tyscy uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminu w województwie śląskim z języka polskiego i języka angielskiego. Jeśli chodzi o matematykę młodzi tyszanie uplasowali się na drugim miejscu, tuż za Katowicami.

Egzamin, matura, egzamin ósmoklasisty, uczeń, matematyka
Ilustracja · fot. pixabay.com


Do egzaminu ósmoklasisty w Tychach z języka polskiego przystąpiło 517 uczniów, z języka angielskiego - 542, a z matematyki - 518 uczniów.

Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie wynika, że tyscy uczniowie uzyskali najwyższe średnie wyniki wśród powiatów w województwie śląskim z języka angielskiego i języka polskiego. Średnia w Tychach dla języka angielskiego wyniosła 76,93% (w woj. śląskim: 66,48%, a średnia krajowa: 66%), natomiast średnia dla języka polskiego osiągnięta przez tyszan to 64,61% (w woj. śląskim: 58%, a średnia krajowa: 61%).

W przypadku egzaminu z matematyki ósmoklasiści z Tychów znaleźli się na drugim miejscu wśród śląskich powiatów - za Katowicami - ze średnią 57,07%, podczas gdy w województwie śląskim było to 49,54%, a średnia krajowa wynosi 52%.

12 lipca opublikowane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia przez szkoły ponadpodstawowe. Od tego dnia do 18 lipca kandydaci mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki. 19 lipca opublikowane zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostępny na stronie Tyskiego Portalu Oświatowego.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.