Wiadomości

  • 4 lipca 2024
  • 5 lipca 2024
  • wyświetleń: 5609

Wystartowała Wielka Wyprawa Maluchów. Jeden z przystanków w Tychach

Wielka Wyprawa Maluchów w piątek 5 lipca wystartowała o godzinie 9.00 spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Około południa kolumna 80 Maluchów wyruszyła na pierwszy odcinek w kierunku Tychów i Zatora. Wieczorem pojawiła się w Fabryce Stellantis i przed godz. 21.00 przejechała obok Galerii Gemini Park Tychy (pomiędzy rondem Strefowym a rondem przy centrum handlowym) - informuje Krzysztof Blacha z działu PR / Social Media Gemini Park Tychy.

Wielka Wyprawa Maluchów. Przejazd pomiędzy rondem Strefowym a rondem przy Gemini Park Tychy - 05.07.2024 · fot. Gemini Park Tychy


W sobotę uczestnicy rajdu spotkali się w Zakopanem, następnie dotarli do Krynicy-Zdroju, by tam nabrać sił przed wyruszeniem na południe Europy.

Celem Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci jest w tym roku zebranie miliona euro dla najmłodszych poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, ale również na edukację i prewencję. W projekt podobnie jak przed rokiem zaangażowali się giganci motorsportu: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski.

Sobiesław Zasada podczas rajdu w 2023 roku
Sobiesław Zasada podczas rajdu w 2023 roku · fot. Wielka Wyprawa Maluchów


Wielka Wyprawa Maluchów jest pod wieloma względami symboliczna. Po pierwsze sam maluch jest symbolem polskiej motoryzacji dla wielu pokoleń, które właśnie dzięki Fiatom 126p odkrywały świat. Po drugie symboliczny jest również cel wyprawy - Monte Cassino, miejsce, gdzie polscy żołnierze 80 lat temu stoczyli wielką, zwycięską bitwę, a zarazem miejscowość, w której zaczęto produkcję tego kultowego modelu. Po trzecie inicjatywę wspierają polscy mistrzowie motorsportu.

Wielka Wyprawa Maluchów
Wielka Wyprawa Maluchów · fot. materiały prasowe


W tym kontekście symboliczne musiało być więc również miejsce startu Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci 2024. Dlatego wybór padł na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. To właśnie u stóp tego budynku, będącego jednym z symboli stolicy, o godz. 9.00 w piątek 5 lipca rozpoczęła się wielka podróż 80 Maluchów do Monte Cassino.

- To będzie moment, do którego już wszyscy odliczamy dni, a nawet godziny. Rozpoczniemy kolejną Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci. Jedziemy autami bez ABS-u, klimatyzacji czy wspomagania. Z fotelami przy których pot leje się po plecach. Chcemy pokazać, że dojedziemy na przysłowiowy koniec świata autem, w którym nie mamy za grosz komfortu, ale mamy poczucie, że okazujemy szacunek dzieciom, którym pomagamy oraz donatorom, wspierającym naszą misję - powiedział Rafał Sonik.

Wielka Wyprawa Maluchów odbywa się dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych
Wielka Wyprawa Maluchów odbywa się dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych · fot. materiały prasowe


Wyprawa Do Monte Cassino dotrze 12 lipca, a oficjalne zakończenie zaplanowano 19 lipca na Rynku w Krakowie. Podczas wyprawy zbierane będą środki, które następnie zostaną przekazane Fundacjom Inter Cars, Polskiego Związku Motorowego oraz Euvic the Good People.

Zbiórka w serwisie „Zrzutka.pl” trwa pod adresem:Ale to nie jedyna forma pozyskiwania finansów. W tej edycji pojawią się również licytacje cennych przedmiotów i pamiątek od sportowców, artystów i osobowości medialnych. Fundusze będą również zbierane przez mikrodonacje przy dokonywaniu regularnych płatności online.

Organizatorami projektu „Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci” jest 126Evolution oraz Fundacja Stars4Stars. Wyprawa została objęta Patronatami Honorowymi Ministerstwa Infrastruktury, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, FEVR oraz Polskiego Związku Motorowego. Partnerem strategicznym jest Q Service Castrol, a głównymi Gabona oraz STS Logistics. Patronem medialnym jest Telewizja Polska.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj