Wiadomości

  • 2 lipca 2024
  • 9 lipca 2024
  • wyświetleń: 11236

[ZDJĘCIA] Jurek Owsiak oficjalnie otworzył rondo Fundacji WOŚP w Tychach

W środę 3 lipca oficjalnie odsłonięto tablicę ronda Fundacji WOŚP w Tychach. W wydarzeniu uczestniczyli prezes i założyciel fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jurek Owsiak, Maciej Gramatyka - prezydent Tychów, tyscy wolontariusze, radni Rady Miasta Tychy, osoby zaangażowane i wspierające działania Fundacji WOŚP - m.in. gen. Roman Polko, Sebastian Riedel i liczni mieszkańcy.

Jurek Owsiak oficjalnie otworzył rondo Fundacji WOŚP w Tychach - 03.07.2023 · fot. UM Tychy


Nazwa została nadana uchwałą Rady Miasta Tychy w grudniu 2023 roku, w środę uroczyście odsłonięto tablicę przy rondzie.

- W Tychach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest obecna od początku, czego dowodem jest rzesza wolontariuszy tutaj zebranych - mówił Maciej Gramatyka - prezydent Tychów podczas dzisiejszego wydarzenia.

- Rondo jest najlepszym pomysłem na nadanie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo rondo samo z siebie jest bezkolizyjne - wszystko tu powinno się odbywać płynnie, miło i serdecznie. Dziękuję bardzo, że taka uchwała została podjęta - mówił Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.

Rondo WOŚP w Tychach
Rondo WOŚP w Tychach · fot. UM Tychy


- Fundacja przekazała 199 sztuk sprzętu o wartości 3 111 151,69 zł do tyskich placówek. Przypomnę, że podczas 32. Finału WOŚP aż 229 ochotników zgromadziło łącznie 199 198,30 zł. To wspaniały wynik. Bądźcie dumni z tego, że Wasza orkiestra to jesteście Wy i robicie super robotę.

Przed odsłonięciem tablicy Jurek Owsiak złożył autograf na kopii miejskiej tablicy ronda - przedmiot zostanie wystawiony na licytację podczas najbliższego finału WOŚP.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy z nazwą, prezes fundacji wraz z tyskimi wolontariuszami i prezydentem Tychów posadzili symboliczne drzewo na skwerze nieopodal ronda. Następnie w towarzystwie m.in. Sebastiana Riedla odwiedził tematyczny trolejbus wystrojony w klimaty Dżemu w ramach akcji „Trolejbusem z bluesem”.

Odsłonięcie Ronda WOŚP z udziałem Jurka Owsiaka. Policjanci zabezpieczali teren - 03.07.2024 · fot. KMP Tychy


Wydarzenie przyciągnęło w rejon Teatru Małego sporą grupę mieszkańców, także tych najmłodszych, którzy chcieli uczestniczyć w symbolicznym odsłonięciu tablicy. O bezpieczeństwo kierujących, pieszych, a także osób biorących udział w wydarzeniu dbali tyscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.