Wiadomości

  • 29 czerwca 2024
  • 1 lipca 2024
  • wyświetleń: 715

„Szalony świat kota Cukierka” w Gemini Parku

Od 2 lipca Okno na Kulturę w Gemini Park Tychy opanuje kot Cukierek. Wszystko to za sprawą mini wystawy prac plastycznych dzieci tyskich szkół podstawowych, laureatów miejskiego konkursu plastycznego „Szalony Świat kota Cukierka”.

„Szalony świat kota Cukierka” w Gemini Parku
„Szalony świat kota Cukierka” w Gemini Parku · fot. MCK Tychy


Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach i Urząd Miasta Tychy z okazji ogólnopolskiej prapremiery najnowszej części przygód kota Cukierka: „Posłuchaj, Cukierku!” autorstwa Waldemara Cichonia oraz inauguracji szlaku kota Cukierka, który w kolejnych latach będzie tworzony w Tychach w przestrzeni miasta.

19 najlepszych prac, które zajęły miejsca na podium w swoich kategoriach oraz wyróżnienia jury, były prezentowane w czerwcu na wystawie w holu Mediateki. Od 2 lipca prace powędrują do Okna na kulturę, tak by każdy mógł obejrzeć wykreowane przez dzieci nowe przygody kota Cukierka. Konkurs zakładał wymyślenie i zilustrowanie realnej lub fantastycznej przygody tytułowego bohatera. Na konkurs nadesłano ponad 100 prac, z których jury złożone z artystów i przedstawicieli organizatorów, wybrało 10 wyróżnień oraz 6 nagród w trzech kategoriach (przedszkola, klasy 1-3 i klasy 4-8 szkół podstawowych). Specjalną nagrodę przyznał także Dariusz Wanat, ilustrator serii o kocie Cukierku.

Wystawa jest jednym z działań promujących nowo powstający szlak kota Cukierka. Pierwszy punkt na szlaku to Mediateka, w której znajduje się siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Więcej na temat szlaku można przeczytać na stronie: umtychy.pl/kotcukierek.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj