Wiadomości

  • 27 czerwca 2024
  • wyświetleń: 238

Ostrzeżenia o burzach, upale i gwałtownych wzrostach stanów wód

Za nami:

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach oraz ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wód (stopień 1). Do piątku będą upały.

Poniedziałkowa burza widziana z Mazańcowic
Ilustracja · fot. Tomasz Klenka


Ostrzeżenie 2. stopnia przed burzamiPrzebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

Obszar - powiaty i miasta: pszczyński, będziński, bielski, Bielsko-Biała, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, cieszyński, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, kłobucki, lubliniecki, mikołowski, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Tychy, Zabrze, zawierciański, Żory, żywiecki.

Ważność od godz. 11:00 do godz. 23:00 w czwartek. Prawdopodobieństwo: 80%.

upał
Ilustracja · fot. Powiat


Ostrzeżenie przed upałemPrzebieg: prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Obszar - powiaty i miasta: bielski, Bielsko-Biała, bieruńsko-lędziński, Jastrzębie-Zdrój, mikołowski, pszczyński, raciborski, rybnicki, Rybnik, Tychy, wodzisławski, Żory.

Ważność od godz. 12:30 w czwartek do godz. 18:00 w piątek. Prawdopodobieństwo 80%.

ar / tychy.info

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.