Wiadomości

  • 26 czerwca 2024
  • 27 czerwca 2024
  • wyświetleń: 812

Dawid Tomala nie wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich

Dawid Tomala stracił ostatnią szansę na wypełnienie minimum olimpijskiego w chodzie na 20 km. Przesądziły o tym zawody w Katowicach. Niestety nasz mistrz olimpijski z Tokio nie wystartuje indywidualnie w Paryżu, ale może jeszcze zostać powołany do sztafety mieszanej na dystansie maratonu.

Dawid Tomala
Dawid Tomala z olimpijskim złotym medalem · fot. UM Tychy


Przypomnijmy: urodzony w Tychach Dawid Tomala jest mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 kilometrów. W 2021 roku na Igrzyskach w Tokio we wspaniałym stylu sięgnął po złoty medal, uzyskując czas 3:50.08.

Niestety Dawid w sobotę 22 czerwca nie ukończył chodu na 20 km podczas zawodów w Katowicach, tracąc szansę na kwalifikację do nadchodzących igrzysk olimpijskich w Paryżu. Zawody Mocna Piątka, których był organizatorem, miały być jego ostatnią okazją na uzyskanie wymaganego minimum.

Jak podaje Eurosport, w chodzie na 20 km w Paryżu wystartuje 48 zawodników. 37 chodziarzy wypełniło już minimum olimpijskie. Jednym z nich jest Tunezyjczyk Maher Ben Hlima, który od 15 lat mieszka w Polsce i w tym roku zadebiutował w polskich barwach. Szansę na kwalifikację olimpijską ma Artur Brzozowski, który obecnie plasuje się na 41. pozycji. Tomala zajmuje dalsze miejsce w rankingu. W tym roku na 20 km uzyskał czas 1:28.01.

Dawid Tomala razem z Katarzyną Zdziebło w kwietniu podczas drużynowych Mistrzostw Świata w tureckiej Antalyi wywalczyli dla Polski kwalifikację w sztafecie mieszanej na dystansie 42,195 km. Ta jednak nie jest imienna, a Polski Związek Lekkiej Atletyki podejmie decyzję o składzie sztafety dopiero po mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, które potrwają od 27 do 29 czerwca.

ar / tychy.info

źródło: PAP, Eurosport

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.