Wiadomości

  • 25 czerwca 2024
  • 30 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4537

Nocne zdarzenie z promilami w tle. Młoda kobieta miała ponad 2 promile we krwi

We wtorek 25 czerwca około godziny 1.00 w nocny dyżurny tyskiej jednostki został poinformowany o zdarzeniu na trasie DK-86 w kierunku Katowic. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że kierująca osobowym mitsubishi utraciła panowanie nad pojazdem, najechała na barierę energochłonną i wjechała do przydrożnego lasu.

Nocne zdarzenie z promilami w tle. Młoda kobieta miała ponad 2 promile we krwi - 25.06.2024 · fot. KMP Tychy


Policjanci ruchu drogowego zastali na miejscu zdarzenia całkowicie zniszczony pojazd marki Mitsubishi. Ustalili, że kierująca nim 25-latka, początkowo z nieustalonych przyczyn, utraciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi i najechała na barierę, która nie wytrzymała naporu, wskutek czego samochód zjechał do rowu. Kierująca była w pojeździe sama i na szczęście nie odniosła żadnych poważnych obrażeń.

Mundurowi w trakcie obsługi zdarzenia wykonali badanie trzeźwości, które wykazało, że mieszkanka Katowic miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd, przed którym kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj samochód został wyciągnięty z przydrożnego rowu, w związku z czym na trasie DK-86 występowały utrudnienia w ruchu związane z zamknięciem jednego pasa ruchu w kierunku Katowic.

Tyska drogówka apeluje i przypomina!

Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolności koncentracji i poczucia rzeczywistości. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowco, bądź rozsądny!

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.