Wiadomości

  • 25 czerwca 2024
  • wyświetleń: 337

Ofensywa wzmocniona! Heljanko z Finlandii został nowym zawodnikiem Trójkolorowych

Ma dopiero dwadzieścia cztery lata, ale może pochwalić się już sporym doświadczeniem. Grał na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Finlandii, a ostatni sezon spędził na zapleczu niemieckiej ligi DEL. Od najbliższego sezonu będzie reprezentował już barwy GKS-u Tychy. Rasmus Heljanko został nowym napastnikiem pięciokrotnych Mistrzów Polski. Jego kontrakt jest ważny do 30 kwietnia 2025 roku.

Rasmus Heljanko został nowym napastnikiem GKS-u Tychy
Rasmus Heljanko został nowym napastnikiem GKS-u Tychy · fot. GKS Tychy


Nowy nabytek GKS-u Tychy praktycznie całe swoje hokejowe życie spędził w Finlandii. W najwyższej klasie rozgrywkowej 109 razy zameldował się na tafli. W sezonie 2020/2021 zdobył nawet brązowy medal w barwach HIFK. W sumie na lodowiskach Liigi zdobył 8 bramek i zanotował 14 asyst. Na jej zapleczu rozegrał blisko o połowię mniej meczów, ale imponował skutecznością. W 49 spotkaniach zgromadził w sumie 66 punktów ( 31G+35A).

Ostatni sezon spędził w zespole niemieckich wilków z Selber. Na zapleczu DEL wystąpił w 30 spotkaniach, w których zdobył 12 bramek i zanotował 14 asyst.

Rasmus ma również brata Christiana, który może pochwalić się występami w reprezentacji Finlandii, a najbliższy sezon spędzi w szwedzkim Linkoping.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.