Wiadomości

  • 19 czerwca 2024
  • 21 czerwca 2024
  • wyświetleń: 646

Tyscy policjanci przejęli 26 tysięcy lewych papierosów

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 27 tysięcy złotych. W ręce stróżów prawa wpadło także dwóch właścicieli nielegalnego towaru. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi im kara nawet 3 lat więzienia.

Tyscy policjanci przejęli 26 tysięcy lewych papierosów
Tyscy policjanci przejęli 26 tysięcy lewych papierosów · fot. KMP Tychy


Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 66 oraz 69 lat. Mężczyźni wpadli, gdy na jednym z tyskich parkingów przekładali z wnętrza samochodu do bagażnika kartony z papierosami. Stróże prawa przeszukali pojazd, w którym ujawnili 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kontrabanda została zabezpieczona, a zatrzymani mieszkańcy Tychów trafili do komendy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 27 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę nawet 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.