Wiadomości

  • 19 czerwca 2024
  • 22 czerwca 2024
  • wyświetleń: 385

Najlepszy klubowy marketing - GKS Tychy przedstawił projekt, złożył pismo do prezesa PZHL

Do tej pory rywalizowały tylko na lodzie, a teraz będą mogły konkurować na polu promocyjnym. GKS Tychy zaproponował konkurs na najlepszy klubowy marketing w Tauron Hokej Lidze. „Trójkolorowi” złożyli już stosowne pismo do prezesa PZHL.

kibice gks tychy, stadion zimowy , PHL
Najlepszy klubowy marketing - GKS Tychy przedstawił projekt, złożył pismo do prezesa PZHL · fot. GKS Tychy


- Obserwując od kilku lat środowisko hokejowe mam nieodparte wrażenie, że cały czas nie wykorzystujemy w pełni potencjału marketingowego naszej dyscypliny. Większość działaczy skupia się tylko i wyłącznie na kwestiach sportowych, zapominając wielokrotnie o działaniach promocyjnych. W środowisku nie brakuje kibiców, którzy zawsze będą obecni z klubem, ale musimy pamiętać o dotarciu do nowego grona odbiorców oraz zachęcaniu najmłodszych do kibicowania swoim drużynom - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Wielokrotnie w hokejowym środowisku klub słyszy opinie, że każdy klub troszczy się tylko i wyłącznie o swoje podwórko, zapominając o rozwoju dyscypliny w całym kraju. W związku z powyższym GKS Tychy zaproponował rozwiązanie, który zaktywizuje wszystkie kluby i wprowadzi promocję dyscypliny na wyższy poziom.

- Głównymi założeniami konkursu będzie promocja spotkań Tauron Hokej Ligi i zwiększenie rozpoznawalności hokeja wśród kibiców. W skład komisji konkursowej może wchodzić kilku niezależnych sędziów, którzy ocenią przede wszystkim pomysłowość, ilość i efekty działań marketingowych. W jury mogą zasiąść władze PZHL, przedstawiciele marketingu związku, byli zawodnicy i eksperci, którzy na co dzień zajmują się PR. Każdy klub po zakończeniu sezonu będzie zobligowany do złożenia aplikacji, w której zawrze wszystkie przeprowadzone działania marketingowe, do jakiego grona odbiorców one dotarły oraz jaka była ich efektywność. Na tej podstawie komisja rozstrzygnie, kto otrzyma miano najlepszego klubowego marketingu całych rozgrywek - dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS-u Tychy, pomysłodawca projektu.

GKS Tychy proponuje ponadto, żeby najlepszy klub został również odpowiednio doceniony. Zdobywca nagrody powinien otrzymać pamiątkowy puchar oraz gratyfikację finansową, która w przyszłym sezonie mogłaby zostać przeznaczona na działania marketingowe.

Pomysł pięciokrotnych Mistrzów Polski bez wątpienia pobudzi wszystkie kluby do działania i zwiększy rozpoznawalność dyscypliny oraz promocję samych klubów w Polsce.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.